Zamknij
REKLAMA

Chcesz wybudować dom? Pozwolenie nie będzie już potrzebne...

08:02, 24.06.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość chce znieść pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych. Nowy projekt rządu zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

- To kolejny krok, jaki robi rządu w kierunku uproszczeń w budowlance. Od stycznia 2022 roku można już bowiem na własny użytek budować bez pozwolenia domy o powierzchni do 70 metrów kwadratowych - wskazuje serwis Wirtualna Polska. 

Te zasady, zgodnie z nowymi przepisami, mają obowiązywać wszystkich, którzy chcą budować domy jednorodzinne "dla własnych celów mieszkaniowych".

Dom bez pozwolenia na budowę. Znamy szczegóły

Przepisy nie będą zawierały ograniczeń dla powierzchni zabudowy. Ograniczenie dotyczyć będzie jednak wysokości budynku. Budowane w myśl nowych przepisów domy będą mogły mieć maksymalnie dwie kondygnacje. 

Nie zmieni się natomiast fakt konieczności posiadania kierownika budowy (dla domów do 70 m2 kwadratowych nie jest on konieczny). 

- Będzie to polegało na tym, że będziemy robić zgłoszenia na podstawie projektu z obowiązkowym kierownikiem budowy i z bardzo uproszczoną procedurą odbioru, polegającą na tym, że wyłącznie kierownik budowy potwierdzi gotowość do zamieszkania - tłumaczył szef resortu Waldemar Buda. 

Nowe przepisy mają obowiązywać już od 2023 roku.

 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%