Zamknij

Niezbędnik każdego ogrodnika!

27.05.2021 Zosia Nowicka

Niezbędnik każdego ogrodnika!

Pogoda za oknem jest jeszcze bardzo kapryśna, ale wiosna coraz bliżej. Porządki w ogrodzie trwają. W jakie narzędzia należy się wyposażyć?

Pielęgnacja ogrodu może być bardzo przyjemnym zajęciem. Zwłaszcza jeśli wyposażymy się w niezbędne narzędzia. Te muszą być trwałe, wykonane z lekkich materiałów, a także odporne na czynniki zewnętrzne. 

Co należy mieć, by prace w ogrodzie przebiegały sprawnie? Jak zredukować do minimum wysiłek wkładanego w pracę, a zwiększyć swoją wydajność? 

  1. Każdemu miłośnikowi ogrodu przydadzą się narzędzia do drobnych prac jak sadzenie cebulek, przesadzanie kwiatów, wzruszanie podłoża czy też usuwania liści i chwastów. Wśród nich znajdziemy sadzarki czy szpatułki, motykę, łopatki do sadzenia czy pazurki.
  2. Koniecznie, w podstawowym wyposażeniu, powinien znaleźć się także szpadel, sekator, kosiarka, a także nożyce do trawnika, łopata, grabie i taczka. 
  3. W zależności od naszych potrzeb potrzebujemy jednak bardziej zaawansowanych narzędzi. Należy pamiętać, że należy typ i liczne narzędzia dopasować do powierzchni ogrodu.
  4. Mogą to być pilarki łańcuchowe (elektryczne lub spalinowe), które obetną najgrubsze gałęzie, które trudno usunąć ręcznie. Niezbędne dla posiadaczy większych ogrodów. Do formowania roślin przydadzą się także nożyce elektryczne z napędem akumulatorowym. 
  5. W ogrodzie może przydać się również urządzenie do rozdrabniania gałęzi i resztek roślin. W przydomowych warunkach sprawdzą się elektroniczne rozdrabniacze. 
  6. Warto także zaopatrzyć się w ręczny lub plecakowy opryskiwacz. Należy pamiętać przy tej okazji o akcesoriach ochronnych - maseczce i okularach.

Co jeszcze, waszym zdaniem, powinno znaleźć się w niezbędniku ogrodnika? Dajcie znać w komentarzach. 


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz