Zamknij

Jak przygotować dom do sprzedaży? O tym musisz pamiętać!

24.06.2021

Jak przygotować dom do sprzedaży? O tym musisz pamiętać!

Chcesz sprzedać swoją nieruchomość? Nie możesz zapomnieć o kilku zasadach, które pomogą ci sprzedać dom szybciej. 

Porzuć sentymenty

Wielu sprzedających przy ustaleniu ceny nieruchomości bierze pod uwagę niczym nie poparte własne wyobrażenia o domu. Mentalna bariera znacznie utrudnia sprzedaż. Należy się jej pozbyć.

W przypadku, kiedy decydujemy się na ten ruch należy odrzucić wspomnienia. Nie można również kierować się tym, że w budowę i wykończenie domu włożyliśmy mnóstwo pieniędzy, własnego czasu, a nie rzadko również zdrowia. To sprawia, że cena, jaką chcielibyśmy uzyskać staje się nieadekwatna, a często astronomiczna. Odrzuca to potencjalnych kupców już na starcie.

[ZT]11991[/ZT]

Realna ocena domu

Jak ustalić zatem cenę, która będzie odzwierciedleniem stanu faktycznego? W ocenie wartości rynkowej należy sprawdzić nie tyle ceny nieruchomości wystawione na sprzedaż w okolicy, a ich ceny transakcyjne. Najlepiej jednak zlecić wycenę rzeczoznawcy. Profesjonalna wycena urealni nasze oczekiwania, a także dostarczy nam argumentów w rozmowie z potencjalnymi kupcami. Rzeczoznawca przedstawi nam informacje, na których opierał swoją wycenę. 

Warto, w trakcie rozmowy z potencjalnym kupcem, przedstawić rachunki, które dadzą obraz realnych kosztach utrzymania nieruchomości. Zarówno latem jak i zimą. To pozwoli nabywcy spojrzeć realnie na nieruchomość, a także przełoży się na podjęcie decyzji.  

Wyeksponuj atuty

Masz atrakcyjną działkę, na której stoi twoja nieruchomość? Bliskie sąsiedztwo lasu? Pokaż wszystkie atuty swojej okolicy. Plusem może być także urządzony ogród. To ważne dla potencjalnych kupców.

Przygotuj profesjonalną ofertę i zdjęcia

Tylko rzetelnie przedstawiona oferta może przyciągnąć potencjalnych kupców. W swojej ofercie dokładnie opisz nieruchomość, wykonane tam remonty, zamieść plan pomieszczeń wraz z ich dotychczasowym przeznaczeniem. Zastanów się, czy nie warto umieścić również informacji o możliwości zmiany przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń. 

Niezbędnym elementem są zdjęcia. Co ważne powinny być zrobione w świetle dziennym. 

Co pokazać na zdjęciach? Warto zadbać o to, by budynek widoczny był w całości. Należy jednak również przygotować zdjęcia detali, które, naszym zdaniem oddadzą charakter miejsca.

Przed wizytą osób zainteresowanych zakupem przewietrz pomieszczenia. Posprzątaj w domu, jak i w jego bezpośrednim otoczeniu. Zbyt duże nagromadzenie przedmiotów czy zagracone podwórko może tylko utrudnić podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie. 

Powodzenia! 

[ZT]11991[/ZT]

 


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz