Zamknij
REKLAMA

Ruszają konsultacje w sprawie granic miasta. Twój głos się liczy

13:30, 16.10.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Przez miesiąc potrwają konsultacje społeczne z mieszkańcami gminy Świecie w sprawie zmiany granic administracyjnych miasta. Cała procedura ruszy w środę 21 października, tego dnia odbędzie się też pierwsze z całego cyklu otwartych spotkań.

Przeprowadzenie konsultacji to jeden z podstawowych warunków, by Świecie w ogóle mogło poważnie myśleć o powiększeniu miasta. Każdy będzie miał możliwość oddać głos „za”, „przeciw” lub „wstrzymujący”. Specjalny, interaktywny formularz do głosowania uruchomiony zostanie na stronie internetowej swiecie.eu, oczywiście dostępna będzie również jego tradycyjna, papierowa wersja.

– Zależy nam jednak nie tylko na suchych wynikach głosowania, ale przede wszystkim na pogłębionej dyskusji z mieszkańcami – mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach konsultacyjnych, podczas których będzie czas na pogłębioną analizę sytuacji dotyczącej konkretnych już obszarów czy działek. Z tej części konsultacji powstanie również szczegółowy raport, który posłuży radnym do podjęcia ostatecznej decyzji. Oczywiście z uwagi na sytuację, w jakiej się znajdujemy każde z takich spotkań będzie miało formułę hybrydową powalającą zainteresowanym również na zdalny udział i przesłanie swoich pytań.

Warto zaznaczyć również, że w samym prowadzeniu konsultacji z mieszkańcami urzędników wspiera mocno toruńska Fundacja Stabilo , która jest jedną z najprężniej działających w Polsce organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką partycypacji społecznej.

– To ludzie z ogromnym doświadczeniem, którzy zagwarantują naszym mieszkańcom skuteczne, profesjonalne i bezstronne przeprowadzenie całego procesu – wyjaśnia Paweł Knapik.

Terminy spotkań konsultacyjnych:

  • 21.10.2020 r. w godz. 17:00 – 19:00 w Urzędzie Miejskim w Świeciu, sala nr 32 – spotkanie wprowadzające dotyczące całości proponowanych zmian
  • 04.11.2020 r. w godz. 16:00 – 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Sulnowie - spotkanie dedykowane mieszkańcom sołectwa Sulnowo
  • 04.11.2020 r. w godz.19:00 – 21:00 w Świetlicy Wiejskiej w Sulnówku – spotkanie dedykowane mieszkańcom sołectwa Sulnówko
  • 07.11.2020 r. w godz. 10:00 – 12:00 w Świetlicy Wiejskiej w Wiągu – spotkanie dedykowane mieszkańcom sołectwa Wiąg
  • 07.11.2020 w godz. 13:00 – 15:00 w Świetlicy Wiejskiej w Terespolu Pomorskim – spotkanie dedykowane mieszkańcom sołectw: Dworzysko, Polski Konopat i Kozłowo.

[ZT]10185[/ZT]

[ZT]10179[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA