Zamknij
REKLAMA

Kiedy wybudują przedłużenie ulicy Armii Krajowej?

10:27, 22.02.2021 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Prace nie mogą rozpocząć się wcześniej, bo pewną barierą, która uniemożliwia ogłoszenie przetargu , jest inwestycja realizowana przez powiat, w której swój udział finansowy ma także gmina Świecie. Chodzi o budowę trzech rond w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Jedno z nich ma powstać w miejscu skrzyżowania ulic Wodnej i przedłużonej Armii Krajowej.

- Powiat realizuje to rondo korzystając z ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Przepisy nie pozwalają na to, abyśmy równocześnie korzystali z tej samej ustawy w odniesieniu do tego samego terenu. Musimy poczekać na moment, gdy będzie gotowy projekt nowego ronda w miejscu, do którego chcemy się włączyć ulicą Armii Krajowej.

Procedura związana ze specustawą zajmuje zwykle trzy miesiące. Następna nieunikniona zwłoka to oczekiwanie na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Dopiero wtedy będzie można ogłosić przetarg. Rozstrzygnięcia można się spodziewać mniej więcej po miesiącu.  Oczywiście pod warunkiem, że żaden z oferentów się nie odwoła.

Chociaż odcinek nie jest długi, w grę wchodzi około 400 metrów, to prace nie będą należeć do najprostszych.

- Przede wszystkim ze względu na duże pochylenie terenu - wyjaśnia Ryszard Sadowski. - Pewien kłopot stanowi też konieczność przełożenia ciepłociągu. To będzie wymagać istotnych ustaleń z Veolią, jak zrobić to możliwie najlepiej.

Przewidywany koszt inwestycji to około 3 mln zł. Jest one jednak potrzebna, bo pozwoli odciążyć coraz bardziej zatłoczoną ul. Wojska Polskiego. 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

henhen

1 1

No i g....o jak zwykle. 10:41, 22.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PlacekPlacek

0 0

A kiedy, już dojdzie do realizacji projektu, napiszesz, na ch*j ta ulica wraz z rondem na Wojska Polskiego. Taki jest urok wpisów czynionych przez jakieś g...o. 05:28, 23.02.2021


WacekWacek

1 0

Kiedy wybudują? -aż psu d..a zarośnie. 16:58, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%