Zamknij
REKLAMA

Tu będą masowo szczepić świecian. Punkt jest gotowy

13:00, 20.04.2021 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Hala widowiskowo-sportowa w Świeciu przeszła pozytywnie kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia. Będzie tu działał jeden z 27 punktów szczepień powszechnych w województwie kujawsko-pomorskim i jedyny w powiecie świeckim.

- Obsługę medyczną w hali zapewni Miejsko-Gminna Przychodnia w Świeciu - mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Pracownicy Parku Wodnego, który na razie jest zamknięty, wspomogą lekarzy i pielęgniarki przy prowadzeniu rejestracji i będą kierować osoby czekające na szczepienie we właściwe miejsca

Do punktu szczepień dostaniemy się przez salę rozgrzewkową, gdzie każdy będzie musiał wypełnić odpowiednie dokumenty, by następnie trafić do jednego z czterech gabinetów urządzonych w szatniach.

Po szczepieniu będzie się przechodzić korytarzem na salę główną na arenie, gdzie każdy będzie musiał pozostać co najmniej 15 minut, by upewnić się, że szczepionka nie wywołała niepożądanej reakcji.    

Hala jest na tyle dużym obiektem, że można tam szczepić nawet 400 osób dziennie, czyli prawie 3 tys. tygodniowo. Szczepienia rozpoczną sięprawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja. Nie zależy to już jednak od gminy,  ale od odpowiedniej ilości dostarczonych szczepionek.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

maxmax

0 0

Brakuje informacji od kiedy ten punkt ruszy. 22:50, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarekJarek

0 0

Bez umówienia się mogę pójść do szczepienia? 07:57, 21.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%