Zamknij
REKLAMA

Prawie tysiąc osób zaszczepionych pierwszego dnia majówki

08:00, 02.05.2021 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

994 osoby zaszczepione w pierwszy dniu akcji "Zaszczep się na majówkę" w Toruniu. Dziś i jutro kolejna szansa.

W naszym województwie specjalny punkt, w którym można zaszczepić się bez zapisów, został utworzony w Toruniu (Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, aleja Solidarności 1-3). W sobotę 1 maja okazało się, że chętnych do szczepienia jest mnóstwo, a pierwsze osoby ustawiły się w kolejce już przed godziną 5 rano. Szczepienia rozpoczęto o 9.00. 

Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona

Do Torunia na akcję majówkowego szczepienia trafiło 2500 szczepionek. To oznacza, że mogą się skończyć już w poniedziałek.

Szczepienia przebiegają według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze
  • 4 maja roczniki 1988-1989

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Zachęcamy do przyjścia z wypełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego co przyspieszy cały proces szczepienia (dokument do pobrania poniżej).

Materiały

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19Kwestionariusz?_wstępnego?_wywiadu?_przesiewowego?_przed?_szczepieniem?_osoby?_dorosłej?_przeciw?_COVID-19.pdf 0.08MB

Plan na majówkę: szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji

Szczepienia przeciw COVID-19 to nadzieja na szybki powrót do normalności, za którym wszyscy tęsknimy. Dlatego, jeśli masz już wystawione e-skierowanie, zaszczep się przeciw COVID-19 w majówkę!

Od 1 do 4 maja w Toruniu  (Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, aleja Solidarności 1-3) stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach 9.00-18.00, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Powrót do normalności? Możliwy dzięki szczepieniom przeciw COVID-19

W województwie kujawsko-pomorskim zostało wykonanych już ponad 540 tys. szczepień. W skali całego kraju to już łącznie ponad 10 mln 740 tys. wykonanych zastrzyków.  

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%