Zamknij
REKLAMA

Uczniowie wymyślili proste urządzenie do badania zmian skórnych. Potrzebują naszych głosów!

09:00, 14.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

To kolejny projekt, w którym uczestniczy świecianka Oliwia Raniszewska. Z dwójką innych młodych pasjonatów nauki i nowych technologii bierze udział w konkursie Explory. Do 20 czerwca można na nich głosować.

Konkurs daje Młodym Talentom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Drużyna z reprezentantką Świecia to uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Oliwia Raniszewska jest ze Świecia, Wiktoria Sadowska z Grudziądza a Bogdan Jabłoński z Torunia. 

Skąd wziął się pomysł na temat projektu?

- Dostrzegliśmy lukę na rynku w postaci braku rozwiązań, umożliwiających w niskiej cenie, samodzielną, domową kontrolę zmian skórnych - mówi Oliwia Raniszewska. - A większość, nawet najbardziej ciężkich chorób, kiedy zostaną odpowiednio wcześnie wykryte, może zostać wyleczona.

Jak zagłosować?

Internetowe głosowanie rozpoczęło się wczoraj i potrwa do 20 czerwca. Każdy może oddać tylko jeden głos, dlatego tak ważne jest zagłosowanie przez każdego z nas oraz UDOSTĘPNIANIE naszym znajomym. 

ZAGŁOSUJ TERAZ

Warto pomóc młodym zdolnym. Kto wie, może w ten sposób przyczynimy się do wykuwania się wynalazców, którzy zmienią nasz świat na lepsze.

Więcej o projekcie

Tytuł projektu: Skin Preventer - inteligentny system wspomagania diagnostyki zmian skórnych
Opiekun naukowy: Sylwia Jędrzejewska, Krzysztof Czarkowski
Szkoła: Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

Zmiany skórne są objawem chorób, które, gdy nie zostaną we wczesnym stadium wykryte, mogą powodować ciężkie powikłania. Zdecydowana większość społeczeństwa nie udaje się na regularne lekarskie badania kontrolne. Postanowiliśmy zaprojektować i wykonać urządzenie, które przez nieinwazyjne i mało skomplikowane badanie, na podstawie zrobionego zdjęcia rozpozna chorobę. Wynik wskaże zapalając odpowiednią diodę. System będzie składał się z modułu urządzenia oraz modułu uczenia maszynowego, który umożliwi diagnostykę, w szczególności przez zaimplementowane w nim, co najmniej dwuwarstwowe głębokie sieci neuronowe. Urządzenie będzie wyróżniało się dużą skutecznością, mobilnością, niską ceną i prostą obsługą, więc każdy, bez względu na wiek czy kompetencje, będzie mógł zadbać o profilaktykę.

Potrzebują 1000 zł na rozwój projektu

- Dalszy rozwój projektu (m. in. testy, dostęp do materiałów) wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego też chcielibyśmy zwrócić się do Was z prośbą o pomoc - piszą uczniowie na portalu Zrzutka.pl  

Nie potrzebują wiele, bo na tym etapie 1000 zł a na koncie zrzutki jest na razie 200 zł. Link do zrzutki.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%