Zamknij
REKLAMA

Gdzie możesz zgłosić oferty pracy dla Ukrainek? W firmie, w sadzie, w domu...

09:00, 24.06.2022 | .
Skomentuj Fot. Krzysztof Nowicki
REKLAMA

Około 50 Ukrainek mieszkających w gminie Świecie chce podjąć pracę. Powstaje baza danych które z nich w jaki sposób mogą podjąć pracę ora ofert dla nich. Te oferty zgłaszać mogą firmy, ogrodnicy, sadownicy, rolnicy ale też prywatne osoby, które potrzebują pomocy w domu, np. w sprzątaniu, gotowaniu czy pracy w ogrodzie albo w opiece nad osobami starszymi czy niepełnosprawnymi.

Uchodźcy z Ukrainy (głównie kobiety) nie wiedzą jaka będzie ich najbliższa przyszłość, czy lub kiedy wrócą do ojczyzny. Dlatego część z nich nie chce na razie wiązać się umowami o pracę długoterminową. Ale pracować chcą i potrzebują, bo wkrótce może zniknąć rządowy parasol w postaci darmowych mieszkań.

Baza ofert pracy dla uchodźców z Ukrainy

Dlatego Cech Rzemiosł wspólnie z radnym miejskim Bogdanem Tarachem starają się zorganizować bazę chętnych do pracy z jednej strony i ofert pracy z drugiej.

Podczas wtorkowego spotkania w Cechu omawianie były problemy z jakimi borykają się uchodźcy z Ukrainy, głównie to zapewnienie opieki dla dzieci, bariera językowa i dojazdy do pracy, oraz szukane rozwiązania w poszukiwaniu pracy.

Podczas spotkania w siedzibie Cechu Rzemieślniczego i Przemysłowo - Handlowego w Świeciu powstało kilka pomysłów na to jak przekazywać w obie strony informacje o chętnych do pracy i o ofertach.

Gdzie można zgłaszać oferty pracy dla Ukrainek?

Firmy powinny zgłaszać się do Cechu Rzemieślniczego i Przemysłowo-handlowego w Świeciu. Najlepiej osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 7-15, ale można również telefonicznie pod nr tel. 52 33 33 275.

Osoby prywatne, które potrzebują pomocy w posprzątaniu domu, w pracach ogrodowych, w kuchni, w opiece nad dzieckiem, osobą starszą lub niepełnosprawną a także sadownicy, potrzebujący rąk do pracy przy zbiorach, mogą zgłaszać się do radnego miejskiego Bogdana Taracha od poniedziałku do piątku w godzinach od 16-19 pod nr tel. 785 058 065.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

fufu

3 0

Przodujący pisowiec w akcji.Może je zatrudni? 09:32, 24.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

***** fu***** fu

1 1

Facet z Kozłowa, też nie jest ulubieńcem z mojej bajki, ale lepiej byłoby, żeby takie, jak ty ści**wo zamilkło. 12:27, 24.06.2022


***** ******** ***

3 0

Ciekawe czy w naszym UP # Polcom i Polacom# też serwują kawe ze śmietanką i ciasteczkami tym co szukają pracy? 13:51, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%