Zamknij
REKLAMA

Dzieci z domu dziecka z wizytą u strażaków

11.00, 19.10.2022 . Aktualizacja: 07.08, 20.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Co jest w strażackich garażach, jak wyglądam w kasku, jak jest w kabinie wozu strażackiego? To już wiedzą dzieci, które przyjechały do remizy w Przechowie.

W sobotę 15.10.2022 r. remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechowie odwiedziła grupa wychowanków Domu Dziecka w Chełmnie. Wizytę zaczęły od zwiedzania jednostki: garaży, szatni,  z dłuższym przystankiem w sali tradycji, gdzie druhowie opowiedzieli o historii OSP Przechowo, można było obejrzeć kroniki, historyczne zdjęcia oraz przymierzyć dawniej używane hełmy strażackie. 

[FOTORELACJA]3430[/FOTORELACJA]

Druga część spotkania miała miejsce na zewnątrz, gdzie czekały wozy gaśnicze. Strażacy zaprezentowali swoje maszyny - od najstarszej perełki mercedesa z1973 r. przez volvo z 2008 r., po  super nowoczesną scanię z 2020 r. Pokazali nie tylko wozy, ale też sprzęt strażacki do ratownictwa medycznego, technicznego, wodnego, chemicznego oraz sprzęt gaśniczy. 

Po tak dużych wrażeniach wszyscy razem chętnie zabrali się za pieczenie kiełbasek przy ognisku. A po niedługim czasie na gości czekała kolejna atrakcja, czyli krótkie przejażdżki wozami strażackimi. W ten sposób każdy miał małą próbkę tego, jak wygląda wyjazd do akcji.

-Bardzo dziękuję anonimowym darczyńcom oraz druhom z OSP Przechowo, dzięki którym mogliśmy zapewnić fajny, pełen wrażeń, dzień dzieciakom z domu dziecka – mówi Paulina Żbik, pomysłodawca i organizator wydarzenia. - Cieszę się z tego, że zawsze możemy liczyć na Wasze zaangażowanie i pomoc. Zresztą kolejny dowód na to będzie już w najbliższą sobotę, kiedy do Przechowa przyjedzie grupa dzieci z Unisławia. 

[ZT]15259[/ZT]

[ALERT]1666156271400[/ALERT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%