Zamknij
REKLAMA

Będzie lepsze ciśnienie wody. Poprawi się też wygoda i bezpieczeństwo

14.45, 23.11.2022 . Aktualizacja: 14.45, 23.11.2022
Skomentuj Fot. swiecie.eu
REKLAMA

Ta inwestycja zakończy się w przyszłym roku. Mieszkańcy zyskają nową nawierzchnię jezdni, chodnik i większą średnicę rur wodociągowych.

Modernizowany odcinek ul. Długiej, łączący ul. Chmielniki z ul. Laskowicką ma prawie 900 m. Na większej jej części jest już pierwsza warstwa masy bitumicznej.
Równolegle inwestycję realizują dwie ekipy. Jedna zajmuje się budową ulicy, a druga kanalizacją. 

- W najbliższym czasie metodą przecisku będzie układana kanalizacja deszczowa – tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. – Prace będą miały swój początek na odcinku, gdzie wciąż nie ma nowej podbudowy.

Technologia przecisku polega na wciskaniu w grunt rur osłonowych za pomocą siłowników hydraulicznych. Za sprawą nowych rur o większej średnicy, poprawi się w tym rejonie ciśnienie wody.

Z pewnością mieszkańcy tej części miasta – i ci, którzy zbudują tam swoje domy w najbliższych latach – docenią też chodnik oraz ledowe oświetlenie uliczne.   

Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do lipca 2023 r. Nie jest jednak wykluczone, że uda mu się wyrobić wcześniej. 

W tej chwili dość znacząco wyprzedza harmonogram zaplanowanych robót – mówi Ryszard Sadowski. – Jeśli zima okaże się łaskawa, to obie firmy powinny zejść z placu budowy dużo prędzej.

Na budowę ul. Długiej gmina Świecie dostała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które wyniosło 1 mln 443 tys. zł. Z kolei wodociąg zostanie sfinansowany ze środków pochodzących z Polskiego Ładu. (Źródło: swiecie.eu)

[ZT]15478[/ZT]

[ZT]15473[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%