Zamknij

Poznajcie dwie przedsiębiorcze kobiety z powiatu. Dostały wsparcie na własne firmy

18:55, 17.01.2024 Aktualizacja: 06:50, 01.07.2024
Skomentuj Katarzyna Rydzewska (w środku) podczas odbierania i podpisywania umowy na wsparcie. Obok wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i radna województwa Ewa Mes/fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Katarzyna Rydzewska (w środku) podczas odbierania i podpisywania umowy na wsparcie. Obok wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i radna województwa Ewa Mes/fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W powiecie świeckim powstanie gabinet pedagogiczny i firma projektująca zieleń. Wszystko dzięki dużemu wsparciu unijnemu w ramach PROW 2014-2020, które pomaga przedsiębiorczym osobom uruchomić nowe lub rozwinąć istniejące biznesy na terenach wiejskich.

Blisko pół miliona złotych są warte podpisane w czwartek (11 stycznia) umowy o dofinansowanie projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). W Urzędzie Marszałkowskim z beneficjentami spotkali się wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i radna województwa Ewa Mes.

– Projekty realizowane na obszarach pozamiejskich stymulują rozwój wsi i generują zrównoważony rozwój regionu. [Natomiast] pierwsze [pokonkursowe] umowy w ramach naszego programu regionalnego perspektywy 2021-2027, warte prawie 50 mln złotych, dotyczą projektów niezwykle ważnych, bo związanych z rozwojem ekonomii społecznej, która jest jednym ze znaków firmowych naszego województwa. Realizujemy bowiem strategię rozwojową, która stawia człowieka i jego potrzeby na pierwszym miejscu – podkreślił w swoim wystąpieniu wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Z powiatu świeckiego wsparcie unijne otrzymały dwie przedsiębiorcze kobiety: Sylwia Papkiewicz z gminy Bukowiec oraz Katarzyna Rydzewska z gminy Jeżewo. 

Każda z nich otrzyma po 62,2 tys. zł na swoją nową firmę. 

Pani Sylwia chce otworzyć gabinet terapii pedagogicznej i socjoterapii, którego celem będzie:

  • usuwanie przyczyn i objawów trudności w uczeniu się,
  • stymulowanie funkcji percepcyjno-motorycznych,
  • wyrównywanie braków w umiejętnościach i wiadomościach,
  • usuwanie przyczyn niepowodzeń szkolnych.

Katarzyna Rydzewska będzie projektować, urządzać i pielęgnować tarasy, balkony i rabaty.

Swoją działalność chce prowadzić głównie online poprzez specjalistyczne projektowanie za pośrednictwem sieci internetowej, ale także u klientów.
Metalowe stelaże do stołów to nie tylko trend, to prawdziwa rewolucja w świecie designu. Wprowadzenie niezwykle trwałego elementu, który daje się dowolnie kształtować, może nadać charakteru każdemu wnętrzu.

Umowy na ekonomię społeczną i szpitale

[FOTORELACJA]3725[/FOTORELACJA]

Na tym samym wydarzeniu wręczono umowy na prawie 20 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) 2014-2020 na zakończone już inwestycje w placówkach medycznych oraz dotacje w ramach nowego programu regionalnego, Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Otrzymali je:

  •  toruńskie Stowarzyszenie TŁOK,
  • Fundacja Ekspert Kujawy z Inowrocławia,
  • działające w Bydgoszczy Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kobiet Gineka,
  • Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży z siedzibą w Toruniu,
  • Caritas Diecezji Toruńskiej.

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%