Zamknij

Pół wieku miłości i szacunku. Poznajcie sekretne przepisy jubilatów ZDJĘCIA

10:24, 04.04.2025 Aktualizacja: 11:48, 04.04.2025
Skomentuj Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy, aby miłość kwitła w sercach jeszcze przez długie lata/fot. Karol Cerajewski Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy, aby miłość kwitła w sercach jeszcze przez długie lata/fot. Karol Cerajewski

Pół wieku wspólnego życia to kamień milowy, który zasługuje na wyjątkowe uznanie. Złote Gody, bo o nich mowa, to nie tylko symbol trwałej miłości i wierności, ale także świadectwo siły związku, który przetrwał próbę czasu.

To okazja do refleksji nad wspólnie przeżytymi latami, pełnymi radości, wyzwań i niezapomnianych chwil. W tym uroczystym dniu, otoczeni rodziną i przyjaciółmi, jubilaci celebrują swoją miłość, która rozkwitała przez pięćdziesiąt lat.

Pod koniec marca dwie pary świętowały jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli „Złote Gody” w Urzędzie Gminy Jeżewo. Z tej okazji wójt Maciej Rakowicz wręczył im medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Złote gody państwa Kminikowskich

28 marca 2025 r. świętowali państwo Maria i Stanisław Kminikowscy.

Maria i Stanisław Kminikowscy mieszkają w miejscowości Buczek. Pani Maria pochodzi z Buczka, natomiast Pan Stanisław z Wałkowisk w gminie Osie. Ślub cywilny zawarli 6 kwietnia 1974 r. w Jeżewie, a 14 kwietnia 1974 r. ślub kościelny w Jeżewie. Poznali się przypadkowo podczas spotkania w domu rodzinnym pani Marii. Mają siedmioro dzieci (2 synów i 5 córek), 11 wnuków (4 wnuczki i 7 wnuków) oraz jednego prawnuka.

Pani Maria pracowała w przetwórni „LAS” w Laskowicach, a pan Stanisław w „Zakładzie Celulozy i Papieru” w Świeciu. W wolnej chwili spędzają czas na spotkaniach rodzinnych i pracach wokół domu.

Ich recepta na szczęście w tak długim związku małżeńskim?

Wiedzieć kiedy odpuścić i wspólnie się wspierać.

50 wspólnych lat państwa Ostrowskich

 

Tego samego dnia świętowali także państwo Halina i Marian Ostrowscy z Laskowic.

Halina i Marian Ostrowscy mieszkają w miejscowości Laskowice. Pani Halina pochodzi z powiatu kościerskiego, gmina Liniewo, natomiast pan Marian z Taszewa. Ślub cywilny zawarli 6 lipca 1974 r. w Liniewie, a po kilku miesiącach ślub kościelny w Jeżewie. Poznali się na delegacji podczas pracy związanej z budową torów PKP Gdańsk. Mają trójkę dzieci (2 synów i 1 córkę) i czworo wnuków (3 wnuczki i 1 wnuk).

Pani Halina i Pan Marian pracowali wspólnie na kolei PKP Laskowice. W wolnej chwili spędzają czas na spacerach, jeżdżąc na rowerach, oglądając wspólnie filmy, rozwiązują krzyżówki oraz wyjeżdżają na wycieczki.

Ich recepta na szczęście w tak długim związku małżeńskim?

Nie przejmować się i wspólnie się szanować.

Życzymy Jubilatom kolejnych lat pełnych miłości, zdrowia i szczęścia.

 

Zdjęcia: Karol Cerajewski

źródło: Maciej Rakowicz — wójt gminy Jeżewo

[ZT]26405[/ZT]

[ZT]26413[/ZT]

[ZT]26398[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%