Od profilu wojskowego po dziennikarski, od tradycyjnych lekcji po zajęcia z robotem NAO – ALO oferuje szeroki wachlarz możliwości edukacyjnych, a kameralna atmosfera sprzyja integracji i indywidualnemu podejściu do ucznia. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Świeciu to szkoła dla każdego.
Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Świeciu powstało w 2012 roku przy Wyższej Szkole Języków Obcych, obecnie Uczelni Lingwistyczno-Technicznej.
Przez ten czas szkoła rozrastała się. Obecnie oferuje naukę na pięciu profilach: wojskowym, policyjnym, psychologiczno-humanistycznym, lingwistycznym oraz dziennikarskim.
— Wyróżnia nas to, że mamy mało liczne klasy. Uczniowie bardzo szybko się integrują i zżywają — podkreśla Ryszard Płoski, dyrektor ALO w Świeciu. — Kadra Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego to bardzo doświadczeni nauczyciele, którzy są bardzo lubiani przez uczniów, chociażby dlatego warto przyjść do naszego szkoły — podkreśla.
[FOTORELACJA]4292[/FOTORELACJA]
Potwierdzają to uczniowie.
— Szkoła jest mała, ale dobra dla wszystkich, bo nauczyciele skupiają się na uczniach, tłumaczą, starają się nam pokazać dobrą drogę — komentuje uczennica Julia. — Jestem w klasie policyjnej, mamy różne wyjazdy, integracje, poligony. Poznajemy dzięki temu wiele nowych rzeczy i rozwijamy kreatywność. Ja nie żałuję, że wybrałam właśnie tę szkołę i serdecznie zapraszam innych — podkreśla z uśmiechem.
— Mamy zajęcia z panią Magdaleną Lasotą, która jest psychologiem w Optima Care. Zajęcia są praktyczne. Rozmawiamy o chorobach, jak sobie radzić z problemami. Pani Magdalena zawsze jest skłonna do pomocy. Nie mamy ani podręczników, ani zeszytów do tego przedmiotu. Nasze zadania domowe również są bardzo nietypowe, bo oglądamy na przykład jakieś bajki, a potem omawiamy motywy tych bajek na lekcjach — mówi Laura.
Szkoła dysponuje jedną z najnowocześniejszych klas językowych. Posiada przestronne sale do zajęć, a w każdej z nich ekrany multimedialne. Idąc z duchem czasu lekcje może już prowadzić robot NAO.
Lekcje wychowania fizycznego odbywają się na pobliskim stadionie lub na siłowni, która znajduje się w szkole.
Obiekt ma też wszelkie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Windą można dotrzeć na każde z pięter szkoły.
Od roku Akademickie Liceum Ogólnokształcące proponuje również nauczanie domowe,
— Jest bardzo duże zainteresowanie tym systemem. Mamy już około 200 uczniów z całej Polski, a tym roku pierwsi z nich będą zdawać maturę — informuje Ryszard Płoski.
W czwartek (24 kwietnia) ALO otworzyło swoje drzwi dla uczniów kończących w tym roku szkoły podstawowe.
Tradycyjnie w tym dniu odbył się konkurs z języka angielskiego, w którym wzięli udział ósmoklasiści z powiatu świeckiego.
— Do wygrania zawsze są atrakcyjne nagrody ufundowane przez ALO, więc zachęcam do tego, by w kolejnych latach sprawdzić swoje umiejętności językowe — zwraca się dyrektor do kolejnych roczników szkoły podstawowej.
Oprócz poznania szkoły i możliwości porozmawiania z jej uczniami tegoroczni absolwenci szkół podstawowych mieli okazję poznać bliżej pracę saperów z Chełmna oraz dowiedzieć się jak działa Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz