Zamknij

Cyfrowe zagrożenia – realne konsekwencje. Debata w ZSP Świecie z udziałem policji

14:43, 21.05.2025 Aktualizacja: 20:21, 21.05.2025
Skomentuj

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu odbyło się spotkanie zorganizowane przez funkcjonariuszy świeckiej Policji. Tematem przewodnim debaty były hejt i depresja, z którymi młodzież spotyka się na co dzień.

W świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu odbyła się debata społeczna pt. „Jak skutecznie przeciwdziałać depresji i zjawisku hejtu w dobie cyfrowego społeczeństwa”, której organizatorem byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zaproszonych gości i nakreślenia celu spotkania. W debacie udział wzięli:

  • Paweł Knapik, starosta powiatu świeckiego
  • Bożena Gaca-Zielińska, dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno–Administracyjnego
  • Piotr Kamiński, dyrektor ZSP
  • inspektor Marek Mitura, Komendant Powiatowy Policji w Świeciu
  • kuratorzy oraz uczniowie ZSP.

W pierwszej części debaty mł. asp. Radosław Madeja zaprezentował platformę  „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda” oraz przypomniał do czego służą.

Uczniowie wysłuchali wykładu psycholog Magdaleny Lasoty, która  poruszyła temat depresji wśród młodzieży oraz problem hejtu w szkole i internecie. Udzieliła wskazówek, na co zwrócić uwagę w zachowaniu naszych bliskich, żeby rozpoznać, że dzieje się z nim coś niepokojącego.

W trakcie wykładu podkreślono, że depresja jest chorobą, która dotyka osoby w każdym wieku, a niepokojąca jest rosnąca liczba zachorowań wśród młodych. Psycholog zaznaczyła, jak bardzo istotna jest reakcja społeczeństwa na hejt oraz jak ważne jest zdecydowane i wspólne podjęcie działań mających na celu przeciwdziałania hejtowi.

Po wykładach rozpoczęła się dyskusja, w której uczestnicy dzielili się własnymi doświadczeniami i obawami. Zgodnie zadeklarowali, że teraz nie będą obojętnie przechodzić obok osób, których bezpośrednio dotyka hejt, będą reagować, nie chcą być obojętni na krzywdę innych, ponieważ w takich momentach wsparcie ze strony otoczenia jest kluczowe.

Funkcjonariusze przypomnieli, że każdy, kto jest świadkiem takich działań, powinien reagować, nie pozostawać obojętny i zgłaszać przypadki nadużyć.

Pamiętajmy — każdy głos sprzeciwu wobec przemocy słownej ma znaczenie!

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%