Karolina Karwasz ? maturzystka z ZSP w Świeciu zajęła 50 miejsce wśród prawie 7,5 tys. uczestników VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Karolina, jak i pozostałe grono 70 finalistów przeszła niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką.
Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu i jej finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, otrzymują także cenne nagrody rzeczowe, roczne staże w renomowanych firmach polskich i zagranicznych, są także częściowo zwolnieni z czesnego – jeśli podejmują studia na poznańskiej uczelni.
- Udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej zmienił życie niejednego młodego człowieka– mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Wielu finalistów to dziś nie tylko wybitni studenci WSL, ale przede wszystkim świetni pracownicy międzynarodowych firm logistycznych. Pracodawcy, każdego roku bacznie przyglądają się olimpijczykom i chętnie wspierają organizację olimpiady, widząc w niej źródło wartościowych kandydatów do pracy – dodaje.
Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Oprac. FIL
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz