Zamknij

Zabezpieczyli 17 tys. sztuk nielegalnych papierosów

14:03, 18.07.2016
Skomentuj

Skarb Państwa stracił 62 tys. zł

Zdarzenie miało miejsce w środę (13.07.2016r.) na terenie jednej z gmin powiatu świeckiego. Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, w wyniku prowadzonych od dłuższego czasu działań, weszli na teren wytypowanej posesji, na której miały znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. - Podczas przeszukania posesji zajmowanej przez 49-letnią kobietę zabezpieczyli ponad 17 000 sztuk papierosów i 41 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy – mówi asp. szt. Maciej Rakowicz, rzecznik świeckiej policji. - Ponadto, w trakcie dalszych czynności, ujawnili około 14 litrów nielegalnego alkoholu. Ze wstępnych szacunków wynika, że uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło z tego tytułu ponad 62 tys. zł.- dodaje.

 Już wkrótce kobieta zajmująca się nielegalnym procederem usłyszy zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za naruszenie przepisów ustawy może jej grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
RED

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%