Zamknij

Po raz drugi artystycznie nad Stelchnem

12:08, 28.07.2016
1

Warsztaty rzeźbiarskie, malarskie i fotograficzne dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży warsztaty aktorskie i z tworzenia graffiti.

W tym tygodniu nad jeziorem Stelchno zaroiło się nie tylko od plażowiczów. Od poniedziałku aż do niedzieli (31.07.2016) trwająII Jeżewskie Amatorskie Impresje Artystyczne oraz IIArtystyczne lato dla dzieci. W ramach tego dorośli spełniają się artystycznie i twórczo w takich dziedzinach jak plener rzeźbiarski, warsztaty malarskie, warsztaty fotograficzne i warsztaty z jogi. Organizatorem zajęć jest Stowarzyszenie „KRZESIWO” z Jeżewa przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Jeżewie, Urzędu Gminy w Jeżewie i P.W. Ikar w Jeżewie. Celem całego bloku warsztatowego jest stworzenie szansy i zmobilizowanie dzieci i dorosłych do odkrycia w sobie różnych talentów i rozwijania ich.

Udział w warsztatach jest bezpłatny jednak uczestnicy musieli sobie zapewnić podstawowe przybory takie jak pędzle czy farby, zgodnie ze swoimi preferencjami. Organizatorzy natomiast  zapewnili blejtramy oraz terpentynę na warsztaty malarskie. Każdego dnia można również podziwiać jak drewniany pień przeistacza się w co raz bardziej kształtną postać z drewna.

Jednocześnie dla dzieci i młodzieży odbywają się warsztaty artystyczne. W programie są warsztaty aktorskie, wzbogacone w tworzenie marionetek i kukiełek, pod okiem Marcina Marzec znanego z „Teatru Barnaby”.

Równolegle odbywają się też warsztaty z tworzenia graffiti. Większość małych artystów po raz pierwszy w życiu ma okazję pobawić się i pomalować farbami w sprayu na dużych powierzchniach. Zajęcia poprowadzi Sebastian Choromański, absolwent ASP. Udział w zajęciach również jest bezpłatny.

Dodatkowo, chętni mają okazję nie tylko popatrzeć, ale i wspólnie popróbować swoich sił w jodze. Każdy dzień kończy się  wspólnym ogniskiem.
W drugiej części tygodnia wieczory będą w klimacie muzycznym. We czwartek wystąpi pieśniarz „dr Grzechu”, w piątek „Bluesqua” z blusowymicoverami, na sobotę zaplanowany jest liryczny folk-rock „Hulajdusza”.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

JotJot

0 0

Po zdjęciach widać, że się zaroiło.

15:07, 29.07.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%