Zamknij
REKLAMA

Setki parafian modlą się za swojego proboszcza. Ksiądz Kubiak ciężko chory

10:43, 13.10.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Ks. proboszcz zawsze gotowy, by modlić się za innych, teraz sam potrzebuje modlitwy. Fot. Krzysztof Nowicki

Od tygodnia, wcześnie rano odprawiane są msze św. o zdrowie dla proboszcza z Marianek. Każdego dnia w kościele spotyka się coraz więcej osób. Wierzą, że ich modlitwy pomogą ks. Kubiakowi, który w ciężkim stanie przebywa w bydgoskim szpitalu.

Tydzień temu ks. Wiesław Kubiak, proboszcz parafii św. Józefa w Świeciu, trafił do szpitala w Bydgoszczy na planowaną operację. Od lat zmagał się z chorobą nowotworową. Podczas zabiegów przygotowujących do operacji ustała akcja serca. Po reanimacji duchowny trafił na oddział intensywnej terapii i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Już w sobotę o 15 parafianie zebrali się w kościele św. Józefa, by modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Od poniedziałku, spotykają się też na dodatkowej mszy rano. Zwykle o godz. 7.15, ale zdarzyło się też o 6.30. Każdego dnia jest więcej osób: 30, 50, 100… prawie 200. Modli się też działająca w parafii Wspólnota Rodzin, której ks. Kubiak jest opiekunem.

Informacje o godzinie mszy podawane są w kościele, ale można też je znaleźć na fejsbukowym profilu Wspólnota Rodzin w Świeciu.

Jeszcze dzisiaj (w piątek 13.10.2017) o godz. 20 odprawione zostanie w kościele na Mariankach nabożeństwo fatimskie, a msza św. w sobotę o godz. 8 rano.

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018