Zamknij
REKLAMA

Zabrali 6 kierowcom dowody rejestracyjne, wlepiali mandaty

17:37, 20.03.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Liczne kontrole drogowe, mandaty i pouczenia za wykroczenia w ruchu drogowym oraz zatrzymane dowody rejestracyjne. To efekt wczorajszej służby mundurowych na terenie powiatu świeckiego.

Wczoraj (19.03.2018) po południu policjanci z Bydgoszczy i Świecia wspólnie patrolowali drogi powiatu świeckiego. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego działali w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Działania skierowane były w szczególności wobec tych osób, które popełniają wykroczenia i przestępstwa będące niejednokrotnie przyczynami wypadków drogowych. Łącznie pięciu policjantów przez kilka godzin zatrzymało 36 kierujących pojazdami. Kontrole były szczegółowe, włącznie ze sprawdzeniem wyposażenia pojazdów.

Policjanci ujawnili 18 wykroczeń. W kilku przypadkach polegały one na przekroczeniu dozwolonej prędkości, za co nałożone zostały mandaty karne. Były też pouczenia za brak wymaganego oświetlenia pojazdu lub drobne usterki. Wśród kontrolowanych pieszych, jedna osoba poruszała się bez elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Mundurowi zatrzymali również 6 dowodów rejestracyjnych.

Dbając o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, służby tego typu będą prowadzone cyklicznie.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (4)

RomanRoman

0 0

Bezpieczeństwo na drogach to podstawa, szkoda, że czasem dają mandaty za przekroczenie 10 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość, jednakże przepisy powinny nauczyć człowieka rutyny mimo, że wieczorami może wydawać się kompletny brak ruchu.. chociaż na drogach głównych nocami to i też powinni zwiększyć prędkość dopuszczalną poza terenem zabudowanym, miasto jednak powinno zostać jak jest, kontrola podobno musi być bo Polacy by się pozabijali na drogach jak twierdzi nasze państwo opłacając drogówkę z naszych podatków, nie jestem przeciwko kontrolom ale uważam, że pieniążki z tego tytułu lepiej jakby szły na szkolenia policjantów by sprawniej chwytali przestępców i używali różnorakich metod wynikających ze wzgledu na możliwe środki w danej sytuacji, ale jak przepisy są ponad nami to powinniśmy się do nich dostosować cokolwiek mamy na swoją obronę, to pośpiech lub nadmierna prędkość przyczynia się do wypadków ale także uważam, że jeżdżenie "po dziadowsku- czyli zbyt wolno" równie mocno może przyczynić się do utrudniania ruchu i tworzenia kolizji, dlatego przepisy nigdy nie będą dobrze dostosowane do warunków naszych dróg ze względu na to, że jest wielu kierowców za kółkiem, którzy nie powinni mieć prawa jazdy a i kontrole znajomosci przepisow i chociazby egzaminy raz na 10 lat powinny byc, ze ktos nadal kontynuuje jazdę autem a nie sprobuje wsiąść za 20 lat do samochodu i będzie wypadek bo człowiek wyleci z wprawy, ale głównie mam tu na myśli 70+ latków za kółkiem, dbajmy o siebie i nasze bezpieczeństwo na drogach, pozdrawiam. 01:16, 21.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomanRoman

0 0

Bezpieczeństwo na drogach to podstawa, szkoda, że czasem dają mandaty za przekroczenie 10 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość, jednakże przepisy powinny nauczyć człowieka rutyny mimo, że wieczorami może wydawać się kompletny brak ruchu.. chociaż na drogach głównych nocami to i też powinni zwiększyć prędkość dopuszczalną poza terenem zabudowanym, miasto jednak powinno zostać jak jest, kontrola podobno musi być bo Polacy by się pozabijali na drogach jak twierdzi nasze państwo opłacając drogówkę z naszych podatków, nie jestem przeciwko kontrolom ale uważam, że pieniążki z tego tytułu lepiej jakby szły na szkolenia policjantów by sprawniej chwytali przestępców i używali różnorakich metod wynikających ze wzgledu na możliwe środki w danej sytuacji, ale jak przepisy są ponad nami to powinniśmy się do nich dostosować cokolwiek mamy na swoją obronę, to pośpiech lub nadmierna prędkość przyczynia się do wypadków ale także uważam, że jeżdżenie "po dziadowsku- czyli zbyt wolno" równie mocno może przyczynić się do utrudniania ruchu i tworzenia kolizji, dlatego przepisy nigdy nie będą dobrze dostosowane do warunków naszych dróg ze względu na to, że jest wielu kierowców za kółkiem, którzy nie powinni mieć prawa jazdy a i kontrole znajomosci przepisow i chociazby egzaminy raz na 10 lat powinny byc, ze ktos nadal kontynuuje jazdę autem a nie sprobuje wsiąść za 20 lat do samochodu i będzie wypadek bo człowiek wyleci z wprawy, ale głównie mam tu na myśli 70+ latków za kółkiem, dbajmy o siebie i nasze bezpieczeństwo na drogach, pozdrawiam. 01:17, 21.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zeflikzeflik

0 0

Czyżbyś był geniuszem jazdy? Co masz do 70+ latków? 06:39, 21.03.2018


l.skywalkerl.skywalker

0 0

Są tacy co jezdzą bez prawka bo zabrali albo nigdy nie mieli a policja widzi,wie i nic nie robi 14:59, 21.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone