Zamknij
REKLAMA

Strabag wybuduje estakadę i rondo w Przechowie

15:13, 29.10.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj

77,6 mln zł będzie kosztowała przebudowa odcinka drogi krajowej nr 91. Budowa ruszy jeszcze w tym roku lub wiosną, a może potrwać nawet do połowy 2020 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Bydgoszczy opublikowała informację o rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę jednej z głównych tras dojazdowych do drogi ekspresowej S5.

„Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę DK91 pod Świeciem złożyła firma STRABAG Sp. z o.o. Zaoferowana cena to ponad 77 mln 600 tys zł brutto.
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, oprócz ceny, punktowany był okres gwarancji jakości oraz doświadczenie kierownika budowy. Po upływie czasu na wniesienie ew. odwołań, możliwe będzie podpisanie umowy z Wykonawcą, a następnie rozpoczęcie prac budowlanych.”

W ramach inwestycji planowana jest m.in.:rozbiórka 270 metrów estakady i budowa nowej poszerzonej wraz z modernizacją całego układu dojazdowego.

- Po rozpoczęciu robót, najwięcej zmian kierowcy mogą spodziewać się na drodze 91 w kierunku istniejącej obwodnicy Świecia (przyszła droga S5) – informuje Tomasz Okoński, rzecznik GDDKIA w Bydgoszczy.

Zakres inwestycji:

  • rozbiórka estakady drogowej i wybudowanie nowego obiektu oraz rozbudowa układu drogowego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania drogi
  • rozbudowa drogi krajowej nr 91 na odcinku ok. 2 km:
  • likwidacja ruchu lokalnego z drogi krajowej poprzez budowę dodatkowych dróg dojazdowych
  • budowa skrzyżowania typu rondo na skrzyżowaniu łącznicy i ul. Bydgoskiej,
  • budowa ekranów akustycznych,
  • uporządkowanie odwodnienia drogi
  • budowa podziemnego przejścia dla pieszych

Podpisanie umowy zaplanowane jest na drugą połowę listopada. Zakończenie robót zaplanowane jest na połowę 2020 r. Od pogody zależy, czy w czasie przerw zimowych (od 15 grudnia do 15 marca) będą prowadzone jakieś prace.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MaCMaC

2 1

Wreszcie może się ruszy, Najbardziej podoba mi się projekt przejścia podziemnego, bo obecne dwa przejścia z tej samej strony skrzyżowania to jakaś klęska... zwłaszcza w godzinach szczytu. 15:50, 29.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SzwagrozSzwagroz

1 0

To przejście podziemne nie będzie koło SP 5, tylko na Miasteczku. Z Miasteczka nie da się wyjechać na główną Toruń-Tuchola, tylko dookoła przez ul. Bydgoską. Generalnie przez najbliższe 2 lata będzie komunikacyjna masakra. 11:54, 14.11.2018


REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone