Zamknij
REKLAMA

Pogoda w Świeciu: czy długo będzie tak zimno?

07:41, 07.05.2019 | R.M
Skomentuj
My czekamy na cieplejsze dni, a przyroda na dużo deszczu. Fot. Krzysztof Nowicki
REKLAMA

Orientacyjna prognoza pogody dla Świecia na okres 7-12 maja 2019 r. – początek tygodnia wyraźnie chłodny z nocnymi przymrozkami, ale w drugiej jego części nieco cieplej i okresami wilgotno.

Na początku tygodnia pozostaniemy w wyraźnie chłodnych masach powietrza i stąd nocami oraz wcześnie rano pojawią się przymrozki, ale w dzień często świecące słońce ogrzeje powietrze do 12-14 stopni. Od środy cieplejsze powietrze sprawi, że ustąpią nocne przymrozki, a w dzień coraz częściej zobaczymy na termometrach 15-16 stopni (lokalnie około soboty ponad 17 stopni), ale okresami przybędzie chmur i może czasami popadać, a nawet zagrzmieć wiosenna burza.

Wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością, często zmieniając swój kierunek, a ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na obniżonym poziomie.

Warunki biometeorologiczne zwłaszcza w drugiej części tygodnia nieco się pogorszą – odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, koncentracji.

Zwłaszcza na początku tygodnia pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza alergenami środowiskowymi, ale czym bliżej końca tygodnia tym warunki pogodowe będą coraz bardziej ograniczać ich stężenie: średnie stężenie osiągnie platan, buk, dąb i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium.

(R.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA