Zamknij
REKLAMA

Narkotyki, hejt i przestępczość. Jak sobie radzić z trudną młodzieżą?

16:20, 21.05.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

W Jastrzębiu w gminie Drzycim spotkali się policjanci oraz przedstawiciele instytucji i organizacji zajmujących się problematyką uzależnień i młodzieżą sprawiającą problemy wychowawcze. Podczas trzydniowej konferencji rozmawiali o wspólnych kierunkach działań mających na celu zmniejszenie ilości młodych osób sięgających po narkotyki, alkohol i inne używki.

Przybyłych gości przywitał mł. insp. Tomasz Lubiejewski, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu. Nie zabrakło też Marii Krutnik-Ratkowskiej i Marka Kuneckiego, sędziów Sądu Rejonowego w Świeciu, a także Magdaleny Chylebrant-Karolak, psychologa, Krystyny Karpińskiej, pedagoga z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Pawła Szopińskiego, terapeuty z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy oraz Hanny Kani z Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu.

Prelegenci przedstawili uczestnikom konferencji zagrożenia wynikające m.in. z posiadania i zażywania środków psychoaktywnych, hejtu oraz mowy nienawiści, handlu ludźmi czy przestępczości nieletnich. Omówili działanie aplikacji „Moja Komenda” , „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz procedurę Niebieskiej Karty. Goście wzięli też udział w warsztatach związanych z pracą z trudnym nastolatkiem. Poznali metody aktywizujące oraz zasady gaszenia pożarów podręcznym sprzętem gaśniczym. Dodatkowym elementem szkolenia było możliwość skorzystania z symulatora dachowania.

Uczestnicy konferencji wspólnym głosem stwierdzili, że zachodzące zmiany wymagają ciągłego doskonalenia metod pracy i oddziaływania na młodzież, a konferencje szkoleniowe umożliwiają bieżącą wymianę doświadczeń między szkołami, instytucjami oraz promowanie nowatorskich pomysłów na pracę z młodzieżą.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone