Zamknij
REKLAMA

Jest prognoza pogody dla Świecia na nadchodzący tydzień. Należy się spodziewać...

12:04, 10.06.2019 | R.M
Skomentuj
I znowu upały... Fot. photogenica
REKLAMA

Orientacyjna prognoza pogody dla Świecia na okres 10-16 czerwca 2019 r. – przewaga bardzo gorących mas powietrza, ale w niektóre dni wzrośnie ryzyko silniejszych burz.

W rozpoczętym tygodniu przeważać będą bardzo gorące masy powietrza i popołudniami możemy liczyć na temperaturę około i powyżej 30 st. (we wtorek i środę prawdopodobnie nawet 33 stopnie). Jedynie w poniedziałek, w czwartek i niedzielę powinno być poniżej 30 stopni. Prawdopodobnie w czwartek i sobotę wzrośnie znacząco skłonność do aktywniejszych burz. Podczas burz możliwy będzie ulewny deszcz (nie wykluczony grad), silny wiatr i znaczna aktywność elektryczna.

Wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością (w poniedziałek będzie dość silny), ale w czasie burz może być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać na obniżonym poziomie. Warunki biometeorologiczne będą na ogół niekorzystne, głównie z powody tzw. stresu gorąca – odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, koncentracji, może nas częściej zaboleć głowa i odczujemy spadek ciśnienia tętniczego połączony z obciążeniem układu krążenia krwi. W czasie i przed ewentualnymi burzami poczujemy większą nerwowość.

W nielicznych okresach kiedy popada powietrze będzie przejściowo oczyszczone z alergenów środowiskowych, ale na ogół obecne będą w powietrzu w wysokim stężeniu pyłki silnie uczulających traw, zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz pyłki pokrzywy i szczawiu.

(R.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA