Zamknij

Pracownicy Nowego Szpitala rozmawiali z mieszkańcami na Dużym Rynku. Co skłoniło ich do zebrania opinii?

15:04, 28.06.2019 Aktualizacja: 15:50, 28.06.2019
Skomentuj fot. Emilia Drachal fot. Emilia Drachal

Dzisiaj na Dużym Rynku w Świeciu pracownicy Nowego Szpitala wraz z Przemysławem Leśniewskim, wiceprezesem szpitala, przeprowadzali wśród mieszkańców ankiety związane z lecznicą. Mają one pomóc w zaplanowaniu zmian w funkcjonowaniu lecznicy.

Faktem jest, że o Nowym Szpitalu w Świeciu krąży dużo nieprzychylnych opinii. Dlatego przeprowadzanie ankiety i bezpośredni kontakt z byłymi pacjentami lecznicy to odważny ruch z jej strony.
- Słyszeliśmy wiele komentarzy na temat Nowego Szpitala, zwłaszcza tych nieprzychylnych. Postanowiliśmy sami, bez pomocy zewnętrznej firmy, zapytać mieszkańców co im się nie podoba, co moglibyśmy zmienić – wyjaśnia Przemysław Leśniewski. - Kiedy wszystkie ankiety będą wypełnione, usiądziemy razem z pracownikami szpitala, przeanalizujemy je i wypracujemy plan wprowadzania zmian – dodaje wicedyrektor.

Ankietowani odpowiadali na 3 otwarte i 3 zamknięte pytania:
1. Co się Panu/Pani podoba w szpitalu?
2. Jaki jest szpital Pana/Pani marzeń?
3. Co należy zmienić w szpitalu, aby był lepszy?
4. Jakiej poprawy lub dodatkowych usług oczekuje Pan/i w szpitalu?
5. Jakiej zmiany oczekuje Pan/i od lekarza prowadzącego?
6. Jakiej zmiany oczekuje Pan/i od personelu pielęgniarskiego?

Byli pacjenci lecznicy skarżą się na wiele rzeczy. - Przede wszystkim brakuje specjalistów. Musiałem robić badania w innych szpitalach, bo w Świeciu nie miał kto mi ich zrobić – opowiada Henryk Andrusiewicz, były pacjent Nowego Szpitala. - Poza tym jedzenie jest niedobre. Jedynie o pielęgniarkach nie można nic powiedzieć. Są bardzo uprzejme – dodaje.
Władze szpitala nie dostrzegają jednak zapotrzebowania na nowych specjalistów. - Na zakres usług, jakie świadczymy i mamy umowy z NFZ, to liczba specjalistów jest wystarczająca – odpowiada Przemysław Leśniewski. - Rzeczywiście część mieszkańców chciałaby nowe usługi, lecz system ochrony zdrowia w Polsce wygląda tak, że jeśli chcemy otworzyć poradnię finansowaną ze środków publicznych, to musimy mieć na to zgodę NFZ. Ten znowu musi rozpisać konkurs na tę poradnię. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości otwierania nowych poradni finansowanych ze środków publicznych. Oczywiście, rozmawiamy z NFZ o potrzebach mieszkańców związanych z dostępnością nowych poradni i jeśli NFZ wyrazi na to zgodę i będziemy mieli dostęp do danego specjalisty, to w przyszłości takie poradnie powstaną – odpowiada.

Oprócz wypełnienia ankiety, mieszkańcy mogli bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia krwi i tętna.

Ankiety są dostępne do uzupełnienia do 1 lipca tego roku. Można je znaleźć w szpitalu, w starostwie powiatowym, tam, gdzie pojawią się pracownicy szpitala jako ankieterzy oraz na stronie internetowej  http://www.nowyszpital.pl/ankiety/swiecie/ . Ich wyniki poznamy pod koniec lipca.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%