Zamknij

Czy na odcinku S5 leżącym w gminie Świecie zabłysną LED-y?

13:14, 13.08.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Emilia Drachal

Władze gminy Świecie starają się o zmianę w projekcie budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku znajdującym się w obrębie gminy. Sprawa dotyczy zastąpienia 84 wysokoprężnych lamp sodowych, generujących znaczące koszty, tymi ekologicznymi typu LED.

Gmina zabiega o to już od 2017 roku. Jest to istotna zmiana, ponieważ lampy sodowe pobierają więcej energii niż te nowoczesne typu LED. Koszt utrzymania lamp na tym odcinku S5 spada na samorząd, a więc również na podatników.

Krzysztof Kułakowski, burmistrz miasta oraz Paweł Knapik, wiceburmistrz, wysłali do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pismo. Zgłosili w nim chęć do uczestniczenia w kosztach wynikających z różnicy cenowej pomiędzy projektowanymi oprawami, a tymi ledowymi. Odpowiedzi jednak nie otrzymali.

- To dla mnie niepojęte, że GDDKiA oraz ministerstwo w żaden sposób nie chcą ustosunkować się do wniosku władz Świecia – powiedział na konferencji prasowej poseł Paweł Olszewski. - Nie rozumiem też dlaczego mieszkańcy mieliby płacić więcej za prąd, skoro można skorzystać z nowoczesnych technologii i zmniejszyć znacząco koszty użytkowania – tłumaczy poseł.

Podczas konferencji nie usłyszeliśmy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o różnicę w cenie eksploatacji poszczególnych rodzajów lamp.

- Ostatnio miasto sfinansowało wymianę oświetlenia na ledowe przy Wojska Polskiego w Świeciu i spotkało się to z dużą aprobatą ze strony mieszkańców – zaznacza Sławomir Siemaszko, przewodniczący PO w powiecie świeckim.

Na kanwie tego, Paweł Olszewski sformułował dwa pisma, do ministerstwa oraz do GDDKiA w celu wyjaśnienia sprawy i wywarcia presji.

- Mam nadzieję, że niebawem otrzymam odpowiedź – powiedział poseł.

REKLAMA
(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

oooooo

5 7

Jak pisiory przegrają to w nas światło rozbłyśnie z radości i żadnych lamp nie będzie trzeba.Tylko na wybory.!!!!!!!!!!!!!!!!!! 14:33, 13.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DarkDark

0 1

a


To zapewne jeśli przegra PiS, wygra PO - a wtedy Eldorado, zniknie znienawidzone 500+, ale
za to popracujemy sobie do 70 lat, wpłacimy sobie jako Polacy miliardy na OFE, żeby pofruwały sobie w chmurkach i potem wyparowały. W mediach akcja i napięcie, bo afera będzie ścigała jeszcze większą aferę - Szybcy i Wściekli w TVP w Wiadomościach. Sprzedadzą co zostało polskie sąsiadom z zachodu, bo przecież jesteśmy w UNII to tak wypada no i nie będzie niczego. Właśnie za tym będziemy głosować :)

21:40, 18.08.2019


ShaqShaq

2 1

Nie przegrają, wręcz przeciwnie, uzyskają jeszcze większe poparcie, aniżeli w ostatnich wyborach. Bo Polacy się przekonali, że PiS to jedyna partia, która jest wiarygodna i dotrzymuje obietnic. 23:43, 16.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

odpodp

1 0

Naiwność nie zna granic!Pogadamy za cztery lata jak ta wiarygodność wypłynie jak olej ze starych frytek .Ciesz się się z wypranego już mózgu powodzenia. 22:06, 19.08.2019


....

2 1

Wyjdzie a w zasadzie już wyłazi bokami ta rzekoma dobroć dla narodu. Jesteśmy naiwni i ślepi jak nikt.Miał być zachód a wraca komuna! -ale co tam naród g...to kupi. 11:03, 17.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone