Zamknij
REKLAMA

Bezpieczeństwo w oczach dzieci. ZDJĘCIA z rozdania nagród

10:43, 04.12.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Kilkudziesięciu uczestników dwóch konkursów - plastycznym i fotograficznym, ogłoszonych przez Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu, odebrało we wtorek nagrody.

Motywem łączącym obydwa konkursy, oczywiście oprócz organizatora, było światło, a konkretnie rozwiązania mające wpływ na bezpieczeństwo pieszych. 

Na konkurs plastyczny „Miasto Światłem stoi”, adresowany do uczniów klas 1- 6 z terenu gminy Świecie, wpłynęły 64 prace. Nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Alicja Zielińska (SP 3 w Świeciu).  Z drugiej i trzeciej lokaty cieszyli się: Majka Wnęk (SP w Wiągu) i Kajetan Kwirant (SP 1 w Świeciu).

Konkurs fotograficzny  „Bezpieczne dziecko” adresowany był do uczniów klas 7-8 z gminy Świecie. Do 15 listopada do Urzędu Miejskiego w Świeciu wpłynęło łącznie 8 prac fotograficznych nawiązujących tematyką do bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Autorami trzech najlepszych byli: Oliwia Radecka, Weronika Herman i  Karolina Siwicka (wszyscy z SP 5 w Świeciu).

Zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik i kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Mata Karolczak wręczyli upominki i pamiątkowe dyplomy wszystkim innym uczestnikom.

Konkursy zostały przeprowadzone w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. (UM Świecie)

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone