Zamknij

„Uwaga TVN” w Grucznie i Świeciu rozmawia o sprawie czwórki dzieci zabranych matce

21:00, 09.01.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Dwóch chłopców i dwie dziewczynki w grudniu policja zabrała ze szkoły i umieściła w rodzinach zastępczych. - Słyszałem wulgarne słowa: „Wyliż mi ch…”, wypowiadane do 11-letnich dziewczynek – mówi jeden z sąsiadów. Już następnego dnia dzieci wróciły do domu - tak zdecydował sędzia. Zobaczcie wyemitowany dziś program reporterów TVN.

O dramatycznej sytuacji dzieci zrobiło się głośno w grudniu. To wtedy do szkoły w Grucznie weszli policjanci w asyście psychologa, by zabrać dzieci do domów tymczasowych. O to wnioskował Ośrodek Pomocy Społecznej oraz szkolny pedagog i dyrektor szkoły w Grucznie.

- To była przemyślana decyzja. Skonsultowana z odpowiednimi instytucjami. Kierowaliśmy się dobrem dzieci i zapewnieniem im bezpieczeństwa. Dzieci powinny być w rodzinie zastępczej do czasu wyjaśnienia sytuacji, jaka panuje w domu – przekonuje w programie Brygida Klimczak, pedagog szkolny.

Dlatego szokiem dla nich była decyzja sędziego o powrocie dzieci do domu już następnego dnia. Sędzia uznał, że dzieciom nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednak 11-letnia dziewczynka odmówiła powrotu do domu.

W materiale TVN wiele o sytuacji dzieci mówią sąsiedzi. Wulgaryzmy i libacje były na porządku dziennym. 

- Słyszałem wulgarne słowa: „Obliż, wyliż mi ch…”, takie tam bzdury. Wypowiadane były do córek. To 11-letnie dziewczynki. Albo mówił, że „wyr… ją w d…” A dlaczego dzieci cieszyły się, że stąd jadą, to można sobie odpowiedzieć - mówi reporterom jeden z sąsiadów.

Zobacz dzisiejszy program "Uwaga TVN"

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

BolekWBolekW

0 0

Dlatego trzeba pogonić te bolszewickie sądy! 15:26, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoannaJoanna

0 0

Co dzieje się w sprawie? Dlaczego te dzieci tkwia w tym piekle? Czy ktoś w ogóle cokolwiek robi!!! Ludzie obudzcie się! 23:40, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA