Zamknij
REKLAMA

Dziś skaczą, jutro jeżdżą i biegają dla WOŚP

13:37, 10.01.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Nie czekaj w fotelu na niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tylko weź strój, buty, rower, a może kije… i ruszaj. Zobacz jak możesz aktywnie włączyć się w zbiórkę pieniędzy do orkiestrowych puszek.

Dziś, w piątek 10 stycznia, o godz. 18.30 w Square godzina Kangoo Jumps na WOŚP.

„Jak co roku WYSKACZEMY kolejna puszkę złotówek na 28 FINAŁ WOŚP. Skaczą dzieci i dorośli na 1 godzinie! Liczy się cel - ludzkie życie!” – zachęca Ada Krzemińska.

Klub Sportowy Wda Świecie udostępnia stadion dla uczestników 24-godzinnego maratonu „Kręcimy i biegamy kilometry dla WOŚP”. Podobnie jak w poprzednich latach na bieżni pojawią się rowerzyści, biegacze kijkarze, chodziarze, mamy albo tatusiowie z wózkami… czyli każdy kto chce się poruszać.
Wstęp na maraton jest odpłatny dobrowolną kwotą do puszki WOŚP.

- Zapraszamy każdego kto chce i może się poruszać. Razem możemy wiele zdziałać - zachęca Andrzej Chorakowski, zapalony rowerzysta i właściciel firmy HAS. - Na sobotę planowana jest świetna pogoda 6-7 stopni w plusie i brak opadów. Także bądźmy tam razem, kręćmy na kilometry dla WOŚP - dodaje.

Na stadionie ustawiony będzie ogrzewany namiot, gdzie uczestnicy maratonu będą mogli odpocząć, rozgrzać się gorącą herbatą, zjeść kiełbaskę czy coś słodkiego. Serwis techniczny zapewnia sklep rowerowy 2Whells, a nad zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników maratonu będą czuwać ratownicy z OSP.

W tegorocznej imprezie organizatorzy, czyli Obywatelska Inicjatywa Offroadowa, przy wsparciu Runners Świecie i KS Wda Świecie, zmienili zasady.
Zostały wydzielone tory na bieżni – osobne dla rowerzystów i osobne dla biegaczy i chodziarzy. Zejść, zjechać z toru będzie można tylko w jednym, wyznaczonym miejscu. Wykluczone z maratonu są rowery z napędem elektrycznym.
Start w sobotę o godz. 15, zakończenie w niedzielę o godz. 15.

Więcej informacji i regulamin maratonu dostępny na stronie Obywatelska Inicjatywa Offroadowa.

[ZT]8650[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BolekWBolekW

0 0

Juras nie rozliczył jeszcze poprzednich wośpuw, ponoć 200 melonów się kisi na kontach! 13:38, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA