Zamknij
REKLAMA

Koniec ze sprzątaniem garaży i strychów. PSZOK zamknięty!

09:15, 20.03.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Zamiast posłuchać apelu o ograniczenie wizyt mieszkańcy gminy masowo przywozili śmieci. To groźne, bo gdyby jeden pracownik zaraził się koronawirusem - trzeba by poddać kwarantannie wszystkich pracowników, a to oznacza zamknięte wysypisko przez 2 tygodnie. Dlatego od 20 marca Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny do odwołania.

Z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w składowisku w Sulnówku mogą korzystać bezpłatnie mieszkańcy gminy Świecie we wtorki i soboty. 

Na początku tygodnia firma wystosowała apel do mieszkańców, aby ograniczyć korzystanie z PSZOK-u do minimum. I przede wszystkim przestrzegać dni, kiedy mieszkańcy dostarczać śmieci, czyli we wtorki i soboty. Ale to nie dało żadnego efektu, bo zmuszeni do siedzenia w domach mieszkańcy postanowili wykorzystać czas na porządki. W sobotę PSZOK przeżył prawdziwe oblężenie.

Od 20 marca nie będziemy mogli w ogóle zostawiać odpadów w PSZOK-u.

- Po spotkaniu z władzami miasta podjęliśmy wspólnie decyzję, żeby czasowo go zamknąć. Kierujemy się zarówno bezpieczeństwem mieszkańców, jak i naszych pracowników, którzy mają styczność z osobami przywożącymi odpady - wyjaśnia Tadeusz Werkowski, prezes Przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła.

Gdyby chociaż u jednego zatrudnionego zaistniało podejrzenie, że jest zakażony koronawirusem, trzeba by poddać kwarantannie wszystkich pozostałych. A to oznaczałoby zamkniecie całego zakładu. Dla Świecia i innych gmin byłby to ogromny problem, bo nie miałyby gdzie pozbywać się odpadów komunalnych.

Zakaz korzystania przez mieszkańców z PSZOK-u obowiązuje do odwołania.

Spółka prosi też, aby ograniczyć do minimum kontakt osobisty i najlepiej wszelkie pytania kierować telefonicznie pod nr 52 33 01 980 lub e-mailem: [email protected] (swiecie.eu)

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

odpadodpad

0 2

To teraz mam pytanie, kto oczyści pobliskie lasy? bo jak znam życie, ludzie właśnie tam będą się tych śmieci pozbywać... 09:29, 20.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

marcinmarcin

2 1

ty oczyścisz 13:50, 20.03.2020


LasLas

1 1

Hahaha, Nick odpowiedni do zadanego pytania 20:42, 23.03.2020


PolopPolop

3 0

Czy jakiś przepis mówi, że alternatywą dla wysypiska jest las? Bo tak wnioskuję z postu. Analogicznie rzecz ujmując w zwiazku z zamkniętymi siłowniami spodziewajmy się, że będą wyrwane wszystkie znaki w mieście? Brak słów... 19:59, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA