Zamknij
REKLAMA

Szkoły zamknięte do Wielkanocy. Co z egzaminami i maturą?

12:30, 24.03.2020 | M.O
Skomentuj
REKLAMA

Szkoły i uczelnie w całej Polsce będą zamknięte do Wielkanocy. Taką decyzję przed weekendem podjął polski rząd. Co w tej sytuacji z egzaminami ósmoklasisty i maturą? Czy odbędą się planowo, a może zostaną przełożone? 

Lekcje we wszystkich szkołach w Polsce zawieszone są już od 12 marca. W obawie przed rozprzestrzenianiem epidemii koronawirusa polski rząd przedłużył okres zamknięcia szkół aż do Wielkanocy. Zajęcia mają odbywać się online.

W bardzo trudnej sytuacji zostali postawieni zostali uczniowie, którzy w tym roku szkolny przystępują do egzaminu ósmoklasisty i matury. Zgodnie z założeniami egzamin na koniec szkoły podstawowej ma odbyć się w dniach 21-23 kwietnia. Pierwszy egzamin maturalny zaplanowany jest natomiast na 4 maja.

Czy możliwe jest przełożenie egzaminów? Mówił o tym, podczas jednej z konferencji prasowych, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W ministerstwie, na razie, takiego pomysłu nie ma. Minister zapewnia, że kontroluje sytuację związaną z egzaminami i na ten moment nie będą wprowadzone żadne zmiany w kalendarzu szkolnym. Oznacza to, że ani egzamin ósmoklasisty, ani matura nie będą odwołane i odbędą się planowo.

Niewykluczone jednak, że w związku z rozwojem sytuacji epidemicznej w kraju taka decyzja będzie musiała zostać podjęta. MEN zakłada, że może tak się stać, ale tylko w przypadku, kiedy uczniowie nie wrócą do szkoły po świętach.

(M.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA