Zamknij
REKLAMA

Świecie: jak być bezpiecznym nad wodą? Warto zainstalować aplikację!

12:00, 30.07.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Sezon urlopowy w pełni. Tym, którzy wypoczywają nad wodą, przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, umożliwiającej precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

Bezpłatna aplikacja "Ratunek" (na telefony komórkowe z systemami operacyjnymi Android i iOS, wyposażone w GPS) w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umożliwia szybki kontakt poszkodowanego z WOPR-em. System automatycznie łączy się ze zintegrowanym z aplikacją właściwym numerem ratunkowym, a ratownicy otrzymują informację o lokalizacji osoby dzwoniącej z dokładnością do 3 metrów. Można ją pobrać poprzez Google Play. 

Zgłoszenia z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na numer alarmowy nad wodą (601 100 100) przyjmuje Wojewódzkie Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Kruszwicy. Połączenia odbierane są 24 godziny na dobę przez cały rok.

W kujawsko-pomorskim WOPR pracuje 726 ratowników. Wielu z nich posiada dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia – są płetwonurkami, sternikami motorowodnymi, żeglarzami i instruktorami żeglarstwa. Do ich zadań należą patrolowanie plaż, kąpielisk, rzek i jezior, upowszechnianie nauki pływania, prowadzenie szkoleń i akcji profilaktycznych.

Ratownicy w naszym regionie zrzeszeni są w 8 organizacjach WOPR:

  • WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy
  • Nadgoplańskim WOPR w Kruszwicy (powiat inowrocławski)
  • Rejonowym WOPR w Bydgoszczy
  • Rejonowym WOPR w Toruniu
  • Włocławskim WOPR we Włocławku
  • Lipnowskim WOPR w Lipnie
  • Wdeckim WOPR w Tleniu (powiat świecki)
  • Pałuckim WOPR w Żninie.
(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MałaMała

0 0

Dzisiaj na duży m Bank uszu utonął człowiek, moje pytanie brzmi kto pilnuje tego obszaru ponieważ, chodzi tam dużo dzieci a wokoło pełno pijakow. Mam wrażenie że to dla nich było zrobione, sikają, chleją, przeklinają, jak tak może być wstydu warte, pozdrawiam. 11:59, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA