Zamknij
REKLAMA

Alstal. Kolejna firma z regionu działa na ogólnopolskim rynku

11.54, 22.09.2022 . Aktualizacja: 12.05, 22.09.2022
Skomentuj Fot. Nadesłane
REKLAMA

Firma ALSTAL Grupa Budowlana otworzyła nowy oddział na Śląsku w Katowicach. Spółka wywodząca się z regionu kujawsko-pomorskiego prężnie się rozwija, zatrudniając 300 pracowników. Na budowach realizowanych przez ALSTAL pracuje ponad 3000 osób.

ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska firma, która do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego przeniosła się niespełna dwa lata temu. Wcześniej siedziba spółki mieściła się w Jacewie, nieopodal Inowrocławia. Historia firmy sięga roku 1976, gdy ówczesny właściciel Alojzy Szczupak założył mały zakład ślusarski w miejscowości Turzany.

Firma wywodząca się z naszego województwa jest rozpoznawalna w skali całego kraju, specjalizując się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. ALSTAL z powodzeniem wybudował setki obiektów w Polsce, a tym m.in.: znaną Operę Leśną w Sopocie, Termy Maltańskie w Poznaniu, czy toruńską Motoarenę. Firma zajmuje się w budowie szpitali, obiektów sportowych i basenowych, a także przemysłowych i mieszkaniowych. Dodatkowo ALSTAL specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych i budowie farm energetycznych.

Decyzja o otwarciu nowego oddziału ALSTAL na Śląsku wpisuje się w wieloletnią strategię rozwoju firmy. To kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie znajduje się ALSTAL. Aktualnie firma zatrudnia 300 pracowników, a są to wysoko wykwalifikowani specjaliści z branży budowlanej. Na budowach ALSTAL pracuje łącznie ponad trzy tysiące osób.

- Ani chwili nie wahałem się, aby w tym trudnym międzynarodowym czasie, podjąć decyzję inwestycyjną w postaci otwarcia nowego oddziału w Katowicach – powiedział Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana, dodając: - Zespół katowicki w sposób znakomity realizuje inwestycje remontu Opery Śląskiej. Przynosi wartość nie tylko firmie, lecz także Inwestorom. Życzę całemu oddziałowi samych sukcesów, zadowolenia z pełnionych funkcji i tego, aby za kilka lat ALSTAL stał się liderem w zakresie budownictwa kubaturowego w regionie.

   

Oddział ALSTAL w Katowicach mieści się w nowoczesnym biurowcu, zlokalizowanym przy ulicy Węglowej 9. Do tej pory na Śląsku spółka zrealizowała inwestycję rozbudowy Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

- Otwarcie oddziału Katowice świadczy o sile firmy i pespektywie dalszej ekspansji – powiedział Kamil Janas, Dyrektor katowickiego oddziału ALSTAL, dodając: - Województwo śląskie jak i małopolskie, które są w obszarze działań naszego oddziału, były, są i będą regionami o silnym wzroście potencjału gospodarczego. Jestem przekonany, że decyzja o otwarciu nowego oddziału okaże się trafna, a jej efektem będą nowo pozyskane kontrakty.

O ALSTAL Grupa Budowlana:
Jest rodzinną firmą budowlaną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która od 45 lat specjalizuje się w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających inwestycji budowlanych. Jej nadrzędną wartością jest zapewnienie bezpieczeństwa i partnerskich relacji inwestorom, podwykonawcom, dostawcom, a także pracownikom tworzącym siłę organizacji. Firma przyznaje, że największym jej kapitałem są ludzie tworzący zespół ALSTAL. To ich doświadczenie, zaangażowanie i chęć zmieniania świata na lepszy pozwalają stale doskonalić firmę. Zgrany zespół ponad 300 osób tworzą zarówno najwyższej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem oraz młode, dynamiczne i ambitne osoby, które regularnie podnoszą swoje kompetencje.

Więcej na: www.alstal.eu

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%