Zamknij

Tłoczno na I Targach Remontowo – Budowlanych

21:32, 24.02.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj
Podczas targów można było wypytać specjalistów o najlepsze rozwiązania. Fot. Krzysztof Nowicki

Większość wystawców była zaskoczona dużym zainteresowaniem zwiedzających. – Pierwsze targi zawsze są niewiadomą, a tu ludzie nie tylko brali katalogi i długopisy, ale przychodzili po konkretne rady i zamawiali nasze towary lub usługi – mówili w rozmowach z portalem Świecie24.

37 wystawców prezentowało się w sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu podczas I Targów Remontowo-Budowlanych Gresta Bud 2018. Impreza trwała od godz. 10 do 18, ale pierwsi zwiedzający pojawili się jeszcze przed dziesiątą.

- Sami jeździmy na różne targi budowlane i pomyśleliśmy, że warto zorganizować takie w Świeciu – mówi Emilia Fetter z hurtowni budowlanej Gresta, organizatora targów. – Chcieliśmy też zebrać w jednym miejscu różne firmy lokalne, ale też naszych dostawców. A przy okazji powiedzieć świecianom, że Gresta to nie tylko hurtownia stali, jak ciągle wielu myśli, ale dobrze zaopatrzona hurtownia budowlana – dodaje.

Z rozmów ze zwiedzającymi wyraźnie widać, że zorganizowanie takich targów to bardzo dobry pomysł. W jednym miejscu można zobaczyć różne, nowoczesne rozwiązania, uzyskać fachowe porady, a nawet umówić się na pomiary. A wystawcy mają cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Bardzo zaskoczyła nas duża frekwencja – mówi Michał Wejner, współwłaściciel firmy Lumifil. – Ludzie nie tylko przyszli po porady, ale po konkrety. Po kilku godzinach mamy kilkanaście zleceń na pomiary – dodaje.

- Przez pierwsze dwie godziny targów cały czas mieliśmy przy stoisku ludzi zainteresowanych naszymi oknami – mówi Łukasz Grzesiak, współwłaściciel firmy B&K Okna. – Wygląda na to, że część z tych osób zostanie naszymi klientami.

Na Gresta Bud 2018 wystawiały się firmy typowo budowlane, ale też takie których wsparcie tematy inwestycyjne są jedną z wielu gałęzi działalności.

- Jesteśmy w regionie znani głównie z informatycznej obsługi firm, tworzenia nowoczesnych stron internetowych, czy sprzedaży i serwisu kserokopiarek – mówi Piotr Szepler, właściciel Info-Studio. – Na targach promujemy nasze usługi zakładania instalacji domofonowych czy elektrycznych. Mamy sporo pytań na ten temat, a przy okazji też o inne nasze działania.

- Nasza firma jest dobrze znana w północnej Polsce, ale od jakiegoś czasu chcemy też dać się poznać w Świeciu – mówi Andrzej Horakowski, właściciel firmy HAS. – No i zwiedzający są zdziwieni tym, jak bardzo możemy ułatwić im życie, na przykład zajmując się całorocznym utrzymaniem ogrodów, podjazdów, czyszczeniem elewacji, czy dachów – dodaje.

Czy w przyszłym roku należy spodziewać się drugiej edycji targów? Duże zainteresowanie odwiedzających i wypowiedzi wystawców przemawiają na korzyść imprezy. A co sądzą sami organizatorzy?

- W zamyśle jest cykliczność targów, ale zanim odpowiemy twierdząco chcemy zebrać dane, zapytać innych wystawców o wrażenia i efekty, przeanalizować wszystko – mówi przedstawiciel Gresty.

Organizatorzy:
Hurtownia Budowlana Gresta
Vistula-Park Świecie

(Krzysztof Nowicki)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018