Zamknij

Znowu zmiany na stacjach paliw. Z dystrybutorów znikną oznaczenia!

11:44, 09.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W październiku 2018 roku wejdzie w życie unijna dyrektywa, która wprowadzi nowe oznaczenia paliw sprzedawanych na stacjach benzynowych. Oznacza to, że znikną dotychczasowe oznaczenia. Nowe symbole mają pomóc uniknąć pomyłek przy tankowaniu.

Dyrektywa wprowadzana przez Unię Europejską ma ujednolicić oznaczenia we wszystkich państwach członkowskich. Nowe oznaczenia mają się pojawić na dystrybutorach i pistoletach na wszystkich stacjach tankowania pojazdów. Symbole pojawią się także w bezpośrednim sąsiedztwie wlewu paliwa we wszystkich nowo wyprodukowanych pojazdach.

Nowe symbole pojawią się na dystrybutorach do benzyny, oleju napędowego, wodoru, sprężonego gazu ziemnego, skroplonego gazu ziemnego oraz gazu płynnego, czyli na wszystkich dostępnych rodzajach paliw na terenie Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Macedonii, Serbii, Szwajcarii i Turcji. Nowe oznaczenia mają związek z unijną dyrektywą DAFI, która nakłada na stacje paliw obowiązek oznaczania paliw symbolami. Stworzono już specjalne wzory, które pojawią się na dystrybutorach: kółka - dla benzyny, kwadratu dla oleju napędowego i rombu dla paliw gazowych. Na zmiany gotowe są już stacje paliw z naszego regionu.

- Na wszystkich stacjach Orlen to PKN zajmuje się wizualizacją i wyglądem. Temat jest już nam znany, a gdy przyjdzie odpowiedni czas okleją wszystkie stacje - mówi w rozmowie z portalem DDWłocławek Artur Kandarian, prezes grupy Petrokan.

Nowe etykiety na dystrybutorach i samochodach muszą się pojawić najpóźniej 12 października.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (2)

darodaro

2 0

Nie wiedzą co wymyślać...kasa na *%#)!& wyrzucana ! 17:19, 10.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ulepszenie.Ulepszenie.

0 0

Co to ma ulepszyć? Będzie inne, lepsze paliwo. A może tańsze? idiotyzm... 06:28, 11.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone