Zamknij
REKLAMA

Jest wsparcie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą małe firmy! Wnioski można składać do listopada

06:07, 28.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości chce wspierać Polaków, którzy prowadzą małe firmy. Wsparcie PARP pochodzi z programów operacyjnych ze środków unijnych, programów krajowych, a od 27 lipca także ze środków budżetu państwa w ramach pilotażowego programu „Pożyczka na rozwój". Nabór wniosków potrwa do 5 listopada.

Adresatami programu wsparcia są przedsiębiorcy działający w sektorze małych firm oraz mikroprzedsiębiorstw, którzy poszukują kapitału potrzebnego na rozszerzenie swojej oferty. Wsparcie mogą przeznaczyć także na polepszenie jakości swoich produktów, zwiększenie efektywności produkcji oraz modernizację parku maszynowego.

- Wystarczy, że prowadzą działalność gospodarczą w Polsce od co najmniej dwóch lat. Beneficjenci programu mogą otrzymać pożyczkę w wysokości od 100 do 500 tys. zł na inwestycję w maszyny, urządzenia techniczne czy narzędzia. Jeżeli wymaga tego projekt, środki mogą być przeznaczone również na zakup oprogramowania, integrację z parkiem maszynowym i systemami IT funkcjonującymi już w przedsiębiorstwie. Projekt powinien być zrealizowany w ciągu 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Tym co wyróżnia „Pożyczkę na rozwój" jest bardzo atrakcyjne oprocentowanie (stała stopa). W zależności od wyniku oceny kondycji finansowej wnioskodawcy i przedstawionej formy zabezpieczenia spłaty, może to być nawet 2,5% w skali roku (maksymalnie 6%) - mówią organizatorzy projektu.

Ocena finansowa przedsiębiorstw dokonywana będzie na podstawie sprawozdań finansowych za ostatnie 3 lata. Spłata finansowego wsparcia może zostać rozłożona maksymalnie na 5 lat, a wkład własny przedsiębiorcy powinien stanowić nie mniej niż 20% kwoty całej pożyczki.

Wnioski dotyczące programu „Pożyczka na rozwój" można składać przez Generatorze Wniosków na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Ich oceny dokonuje się raz w miesiącu. Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów oraz przeprowadzania konkursu znajdują się na stronie: http://www.parp.gov.pl . Wyjaśnień dotyczących konkursu udziela również Informatorium PARP, odpowiadając na pytania kierowane na adres poczty elektronicznej: [email protected] oraz telefonicznie pod numerami 22 574 07 07 lub 0 801 332 202.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone