Zamknij

Drukarnia w Laskowicach ma nowego właściciela

08:18, 23.10.2018 | materiały prasowe
REKLAMA
Skomentuj

Imprimus, jedna z czołowych drukarni rolowych w Polsce zlokalizowana w Laskowicach w Kujawsko-Pomorskiem, wraca na ścieżkę dynamicznego rozwoju pod wodzą nowego właściciela - giełdowej grupy Kompap.

Podczas gdy w poprzednich latach spółka notowała straty, po zakupie przez Kompap przeszła restrukturyzację, w efekcie której bardzo szybko nadrabia zaległości i poprawia wyniki.
Imprimus specjalizuje się w produkcji poligraficznej, oferując klientom papier arkuszowy z nadrukiem i poddrukiem, wszelkiego rodzaju formularze i druki techniczne, a także ulotki reklamowe, broszury czy gazetki. Za wysokiej jakości produkt i profesjonalne podejście do klienta doceniany jest nie tylko w Polsce, ale też za granicą, gdzie trafia ok. 30% sprzedaży drukarni.

- W Imprimusie dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, który wyposażony jest w wysokowydajne zwojowe maszyny drukujące, tnące i składające renomowanych producentów, pozwalające na druk dużych nakładów w krótkim czasie -  mówi Waldemar Lipka, prezes zarządu Kompap, do której należy Imprimus. - Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom nie tylko wysoką jakość, ale i sprawną realizację zamówień przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Mamy ogromny potencjał produkcyjny, drukujemy ponad 2 miliardy stron w formacie A4 rocznie i zatrudniamy 120 pracowników. To wszystko sprawia, że z sukcesem możemy konkurować z najlepszymi drukarniami offsetowymi zarówno na krajowym rynku poligraficznym, jak i za granicą. W dalszym ciągu chcemy wykorzystywać nasze przewagi, by rozwijać się nie tylko w Polsce, ale też na świecie i konsekwentnie zwiększać sprzedaż oraz grono zadowolonych klientów

Produkty z drukarni w Laskowicach sprzedawane są do klientów w całej Polsce oraz na rynki zagraniczne, w tym do Francji, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Estonii, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Eksport stanowi ok. 30% sprzedaży firmy. Imprimus obsługuje podmioty z różnych segmentów rynku. Wśród nich są m.in. banki , poczty, firmy mailingowe, a także takie instytucje jak ministerstwa, Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Z usług firmy korzystają tak znane marki jak T-Mobile, Totalizator Sportowy, Bank Pekao, Cinema City, Asseco, Sanofi, Energa i PZU.

- Klienci w Imprimusie mogą zrealizować praktycznie każde zamówienie – wyjaśnia Grzegorz Morawski, dyrektor operacyjny w Imprimusie. - Produkujemy materiały różnych formatów, falcowane w dowolny sposób, szyte lub klejone i na różnych rodzajach papieru, zależnie od potrzeb klientów. Jednocześnie naszym wyróżnikiem jest kompleksowe podejście i profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy. Doświadczeni pracownicy Imprimusa potrafią doradzić najbardziej optymalne rozwiązania. Jednocześnie do obsługi klienta zapewniamy dedykowaną osobę z działu BOK, która wdrożona w cały proces zamówienia, jest w stanie sprawniej reagować na bieżące potrzeby. Na terenie drukarni działa poza tym nasze biuro graficzne i CTP, co pozwala nam realizować zlecenia w jednym zakładzie.  Oprócz tego współpracujemy ze wszystkimi wiodącymi producentami kopert, dzięki czemu możemy zapewnić wsparcie również w procesie ich zakupu, począwszy od przygotowania graficznego i akceptacji wzorów, przez zamówienia, po zarządzanie łańcuchem dostaw i magazynowanie. To właśnie za tę kompleksowość i wysoką jakość w każdym wymiarze przede wszystkim cenią nas klienci  – dodaje Grzegorz Morawski.

O wysokiej jakości usług Imprimusa świadczą też międzynarodowe certyfikaty przyznawane spółce. W tym roku drukarnia po raz kolejny otrzymała certyfikat systemy zarządzania jakością ISO 9001:2015 oraz zarządzania środowiskowego ISO 14001:2015 w zakresie produkcji i sprzedaży artykułów poligraficznych, które potwierdzają zgodność stosowanych w spółce systemów ze światowymi normami i świadczą o wiarygodności spółki. Jednocześnie do Imprimusa trafił też certyfikat kontroli pochodzenia produktu FSC, który dowodzi, że wykorzystywane w drukarni materiały pochodzą z dobrze zarządzanych lasów.

 

 

KOMPAP SA posiada w swoim portfelu dwa zakłady graficzne należące do liderów rynku druku dziełowego w Polsce – OZGraf i BZGraf, a także drukarnię offsetową rolową Imprimus. Spółka ponadto zajmuje się produkcją specjalistycznych artykułów papierniczych i biurowych, jak koperty utajnione czy rolki do bankomatów z nadrukiem, a także drukiem akcydensowym. Kompap jest notowany na GPW od 1996 r.

(materiały prasowe)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone