Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze dla wielu przedsiębiorstw z naszego regionu. Wystarczy złożyć wniosek!

18:54, 21.11.2018 | M.K
Skomentuj
Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Pod koniec tego miesiąca wystartują konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Środki na innowacje mogą uzyskać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całego regionu.

Konkursy adresowane są do przedsiębiorców przemysłowych i usługowych. Łącznie, do podziału jest 70 mln zł, z czego większość zostanie przeznaczona na przemysł. Każda z firm może otrzymać zwrotną dotację nawet do 500 tys. zł. Jak przekonuje jednak urząd marszałkowski, nie wszystkie środki będzie trzeba zwracać.

- Najlepiej ocenieni wnioskodawcy podpiszą umowę, w której określone będą dwa wskaźniki: pierwszy dotyczący nowych miejsc pracy, drugi odnoszący się do stosunku przychodów ze sprzedaży nowych lub udoskonalonych produktów/usług do wartości wnioskowanego wsparcia. Jeśli po zakończeniu projektu oba wskaźniki zostaną spełnione, firma zachowuje całą dotację - informuje urząd marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego.

Wnioski można składać od 26 listopada do 10 grudnia, a pierwszym etapem konkursów będzie preselekcja  podczas której zostanie stworzony wstępny ranking najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, które będą mogły ubiegać się o dotację. Przedsiębiorcy mogą złożyć tylko jeden wniosek.

- W naszym Regionalnym Programie Operacyjnym co czwartą złotówkę przeznaczamy na wspieranie przedsiębiorców. Środki kierujemy między innymi na działania innowacyjne. Dodatkowe punkty przyznajemy przedsiębiorstwom, które planują innowacje w skali kraju lub nawet świata – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Przyznane środki będzie można przeznaczyć zarówno na zakup rzeczowych aktywów trwałych, np. maszyn, jak i zakupów wartości niematerialnych i prawnych, np. licencja na oprogramowanie. Wydatki muszą wiązać się jednak z planowaną dywersyfikacją lub zmianą modelu produkcji, lub  świadczenia usług. Więcej informacji o konkursach na stronie mojregion.eu.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA