Zamknij
REKLAMA

W poniedziałek protest paliwowy! Kierowcy nie będą tankować

08:08, 26.11.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj

Dziś (26.11.) kierowcy z całej Polski, w tym również ze Świecia, będą strajkować przeciwko rosnącym cenom paliw. Protest paliwowy ma polegać na nietankowaniu tego dnia samochodów.

Akcję protestacyjną zainicjował w internecie Stargardzki Klub Motoryzacyjny, nawołując, by kierowcy przez jeden dzień powstrzymali się od tankowania samochodów.

- Poniedziałek 26.11. nie tankujemy na żadnej stacji benzynowej, kto musi tankować niech to zrobi w niedziele 25.11. - czytamy na Facebooku Starogardzkiego Klubu Motoryzacyjnego.

Akcja szybko zyskała ogromne zainteresowanie w całym kraju. Informację udostępniono prawie 143,5 tys. razy i skomentowano ponad tysiąc. Wiadomość o proteście dotarła również do świeckich kierowców. Jeden z nich przekazał ją także do naszej redakcji.

Zdania internautów na temat protestu paliwowego są podzielone. Jedni uważają, że należy wyrazić sprzeciw wobec rosnących cen. Inni twierdzą, iż akcja nie ma sensu, ponieważ jeśli kierowcy zatankują w niedzielę lub wtorek, stacje benzynowe i tak zarobią. Pojawiły się także głosy, by omijać tylko stacje paliw należące do państwowej spółki, żeby zwrócić na problem uwagę władz. Tym samym kierowcy mieliby oszczędzić strat właścicielom prywatnych stacji benzynowych.

Jak podają eksperci, choć w ostatnim tygodniu notowane są spadki cen paliw o kilka groszy, to i tak są one o wiele wyższe niż kilka miesięcy temu. Tylko w październiku litr oleju napędowego zdrożał średnio o 24 gr (obecnie jest najdroższy od czterech lat). Wzrosły także ceny autogazu, który dziś kosztuje o średnio 30 gr więcej niż na początku sierpnia.

Wg najnowszego raportu Polskiej Izby Paliw Płynnych (z 23 listopada), w kujawsko-pomorskim za litr benzyny 95-oktanowej trzeba zapłacić średnio 5,05 zł, a za litr oleju napędowego – 5,29 zł. Litr LPG kosztuje w naszym regionie średnio 2,51 zł. Takie ceny plasują województwo mniej więcej w połowie stawki. W wielu regionach tankowanie jest o wiele droższe. Nie brakuje jednak województw, gdzie ceny są niższe nawet o kilkanaście groszy.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

SzybkoSzybko

0 0

Szybko (w dniu 'strajku') o tym piszecie. 15:20, 26.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OkOk

0 0

Starogard Gdański i Stargard to dwa różne miasta 20:01, 26.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bolobolo

0 0

pamiętacie ceny paliw za Tuska?a zarobki? 10:32, 29.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone