Zamknij
REKLAMA

Dostałeś SMS-a od kontroli skarbowej? Może zawierać wirusy!

10:30, 08.02.2019 | N.S
Skomentuj
REKLAMA

Oszuści rozsyłają fałszywe wiadomości SMS z informacją o kontroli skarbowej. „Skarbówka” ostrzega, że mogą one zawierać wirusy komputerowe.

Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy przestrzega przed fałszywymi SMS-ami, w których mogą znajdować się wirusy. Jak informują urzędnicy, w ostatnim czasie do podatników zaczęły docierać fałszywe wiadomości od systemu kontroli skarbowej.

Treść podejrzanych SMS-ów jest następująca: "Sys.Kon.Ska +48 736921408 84.168.61.51:63765: Informacja od Systemu Kontroli Skarbowej – proszę na nią nie odpowiadać. W związku ze sprzedażą zarobkową na serwisie Allegro”.

Urzędnicy apelują, by nie reagować na tego typu wiadomości, ponieważ są one fałszywe.

- Osoby, które otrzymają takiego SMS-a, nie powinny na niego reagować. Nie wolno też klikać w podany link, gdyż istnieje możliwość zainstalowania wirusa. Nie powinno się też odpisywać na takiego SMS-a ani podawać jakichkolwiek danych – tłumaczą urzędnicy.

Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy podkreśla, że nie prowadzi obecnie akcji wysyłania do podatników SMS-ów dotyczących sprzedaży prowadzonej w internecie.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA