Zamknij
REKLAMA

O pomoc starają się tysiące osób. Zobacz, czy masz szansę na takie pieniądze

11:00, 12.06.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

W związku z pandemią koronawirusa pracownikom wypłacane są świadczenia postojowe. ZUS poinformował, że teraz na bieżąco można sprawdzać status złożonych wniosków.

Świadczenie postojowe to specjalna forma pieniężnego wsparcia wypłacanego z powodu przestoju w działalności zakładu pracy.

Zgodnie z Kodeksem pracy jeśli zatrudniony nie wykonywał w czasie pracy obowiązków nie ze swojej winy, ale z przyczyn dotyczących pracodawcy, wówczas ten musi wypłacać mu wynagrodzenie.

Pierwsze świadczenia postojowe zostały wypłacone 15 kwietnia. W kujawsko-pomorskim pieniądze otrzymało wtedy prawie 3,8 tys. prowadzących działalność gospodarczą. Było to ponad 7,5 miliona złotych, podczas gdy w całym kraju wypłacono 172 miliony.

Wypłata świadczeń jest możliwa dzięki tzw. tarczy antykryzysowej.

Od początku czerwca osoby, które prowadzą działalność gospodarczą lub wykonują umowę cywilnoprawną mogą sprawdzić online status swojego wniosku o świadczenie postojowe na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Na PUE znajdą się takie dane, jak data wpływu wniosku, jego typ i status, data odmowy albo wypłaty oraz kwota świadczenia. Na stronie internetowej zakładu zamieszczone są też m.in. wskazówki, jak skorzystać z podglądu takiego wniosku.

- Zdecydowanie najszybciej obsługiwane są te wnioski, które wpłynęły do ZUS on-line, poprzez Platformę Usług Elektronicznych. Dlatego zachęcamy, żeby składać wnioski o pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej drogą elektroniczną. To znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy - mówi Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA