Zamknij

Angelika Wystel przechodzi do Jokera Świecie

14:30, 18.06.2021 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

26-letnia przyjmująca ma za sobą udany debiutancki sezon w Tauron Lidze w którym zdobyła dla klubu z Piły równe sto punktów. Działacze Jokera wierzą, że utrzyma co najmniej taką samą skuteczność w barwach klubu ze Świecia.

Angelika Wystel (z domu Szostok), urodziła się w 1995 roku w Skoczowie. Siatkarka przy 183 cm wzrostu osiąga zasięg z wyskoku do ataku na poziomie trzech metrów.

Wystel zaczynała karierę w Victorii MOSiR Cieszyn. W kolejnych sezonach występowała w takich klubach, jak: Silesia Volley MOSiR Mysłowice, PMKS Sokołów S.A Nike Węgrów, WTS Solna Wieliczka oraz KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Większość kariery spędziła więc na parkietach I ligi.

W Tauron Lidze zadebiutowała w poprzednim sezonie w zespole ENEA PTPS Piła. Pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej mimo spadku drużyny z Piły, Angelika Wystel może uznać za całkiem udany. Przyjmująca zdobyła równe sto punktów dla swojego zespołu, z czego aż 20 w meczu przeciwko DPD IŁCapital Legionovii Legionowo.
Analizując statystyki, na uwagę zasługuje również duża liczba wykonanych ataków (248) przy skuteczności ataków perfekcyjnych na poziomie 33,8%.  

Warto dodać, że Angelika Wystel to trzecia zawodniczka, która w ostatnim czasie zdecydowała się na przenosiny do Świecia z Piły. Wcześniej podobny kierunek obrała Natalia Skrzypkowska (dołączając do drużyny w trakcie poprzedniego sezonu) oraz Judyta Gawlak, pozyskana po zakończonym sezonie.

[ZT]12044[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JarekJarek

0 0

Teraz sport, to poker. Kto ma kasę, ten gra... 15:25, 18.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%