Zamknij

Deszcz medali na Zegrzyńskim basenie

10:30, 14.10.2021 Z.N Aktualizacja: 14:56, 15.10.2021
Skomentuj

Ostatnie tygodnie obfitują w sukcesy sportowe żołnierzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nie mogło ich również zabraknąć na podium Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu, które odbyły się w dniach 2-3 września w Zegrzu. Mundurowi odnieśli sukces drużynowy, zajmując 3 miejsce spośród 15 drużyn reprezentujących brygady oraz dowództwo WOT.

Zdobyli łącznie 271 pkt, podczas gdy czwarta drużyna wywalczyła 254. Klasyfikacja drużynowa to składowa wyników, jakie zawodnicy zdobywali w startach indywidualnych w swoich kategoriach wiekowych. Terytorialsi z kujaw i pomorza meldowali się na podium również indywidualnie. Szer. Mikołaj Malak odniósł pewne zwycięstwo na 100m stylem dowolnym (M35). Ukończył wyścig z imponującym czasem 54,86 s, podczas gdy zawodnik z 13ŚBOT wywalczył 2 miejsce z czasem 01:03,47 min. W kategorii M36 na tym samym dystansie niewiele do 3 miejsca zabrakło ppor. Kamilowi Maliszewskiemu z kompanii dowodzenia. Zajął 4 miejsce z czasem 01:17,74 min., a trzeci zawodnik z 3PBOT uzyskał czas 01:15,95 min.

50m stylem dowolnym (M35) również należało do Mikołaja Malaka. Wygrał rywalizację z czasem 24,22 s. Tym sposobem 8 K-PBOT zdobyła kolejne 16 punktów do klasyfikacji drużynowej.100m stylem grzbietowym (M35) należało do kpr. Jakuba Kruczkowskiego. Wywalczył 2 miejsce z czasem 01:12,22. Pierwsze miejsce zajął bezkonkurencyjny w tej kategorii szer. Adrian Turała z 14ZBOT, który pokonał dystans w czasie 01:02,56 min.50m stylem dowolnym (M36) to dla 8 K-PBOT 13 punktów za 3 miejsce ppor. Kamila Maliszewskiego.

Walka była zacięta i trwała do samego końca, do 2 miejsca zabrakło 0,04s! Pewne 12 punktów w kat. 50 m grzbiet (M35) zdobył kpr. Jakub Kruczkowski za zajęcia 4 miejsca. Również 12 pkt dołożył szer. Wojciech Zieliński za 4 miejsce tym samym stylem w kat. M36.Kolejny medal indywidualny to 2 miejsce szer. Michała Jeziorskiego stylem motylkowym (M35) na 50m. Tym samym dołożył 14 punktów do drużynówki.Niewiele zabrakło do medalu indywidualnego w klasyfikacji kobiet. kpr. Magdalena Kozicka zajęła 4 miejsce na 50 m stylem dowolnym (K35).Zacięta walka mogłaby być hasłem przewodnim sztafety mężczyzn 4x50m stylem dowolnym.

Drużyna 8 K-PBOT w składzie Malak, Maliszewski, Kruczkowski, Jeziorski zajęła 2 miejsce z czasem 01:50,72. Zwycięska drużyna z 2 LBOT osiągnęła czas 01:49,57. Było naprawdę blisko! 2 miejsce na 14 drużyn z całej Polski to ogromny sukces!