Zamknij

Zegarek sportowy z GPS - pomoc w codziennych treningach

22:10, 08.07.2020 | Materiał partnera
REKLAMA

Zyskujące coraz większą popularność zegarki sportowe nadają się do uprawiania wielu dyscyplin. Jakie zegarki będą jednak najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zacząć aktywny tryb życia i uprawiać fitness? Co na początek, a co dla bardziej doświadczonych? Sprawdźmy to.

Uniwersalne funkcje

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że najlepszy zegarek sportowy to taki, w którym mamy wszystkie niezbędne do uprawiania sportu funkcje. Głównie chodzi tu o to, by mieć jak najwięcej opcji do mierzenia wyników. Do fitnessu potrzebować będziemy więc takich funkcji jak:

 • Pulsometr, który będzie monitorował nasz puls, a co za tym idzie wyniki na bieżni czy w terenie.
 • GPS, aby mierzone były też pokonywane przez nas dystanse.
 • Liczniki kroków i kalorii.
 • Fabrycznie zainstalowane moduły sportowe przeznaczone do rejestrowania naszej aktywności podczas uprawiania konkretnej dyscypliny (np. bieg, rower, pływanie).
 • Funkcję treningu siłowego, by można dzięki temu ćwiczyć w seriach, w których zegarek rejestruje kolejne powtórzenia i sumuje wyniki.
 • Połączenie z aplikacją w smartfonie, by móc korzystać z licznych funkcji dodatkowych i spersonalizowanych planów treningowych.
 • Wodoszczelność i odporność na pot – bardzo ważne zarówno na siłowni jak i na świeżym powietrzu.
 • Możliwość połączenia się z serwisami streamującymi muzykę, bo jak wiadomo, z ulubioną muzyką trenuje się efektywniej.

Takie są podstawowe elementy, które powinien posiadać zegarek sportowy, dzięki któremu będziemy mogli zacząć efektywne treningi. Funkcje te znacząco ułatwiają ćwiczenia i dostarczają mnóstwo informacji na temat naszego ciała. Warto też zaznaczyć, że niektóre modele oferują tych funkcji jeszcze więcej. Są one często bardziej skomplikowane i przeznaczone do konkretnych działań.

 • Przydatne mogą okazać się takie funkcje jak licznik poziomu zmęczenia czy monitorowanie oddechu – często pojawiają się w modelach do biegania, ale nie tylko.
 • Niektóre modele smartwatchy posiadają też animacje pokazujące przykładowe ćwiczenia, jakie można wykonywać na siłowni.
 • Są też biegowe zegarki, które dokładnie sprawdzają każdy parametr ruchu podczas uprawiania sportu.

Smartwatch sportowy dla początkujących.

Zegarek fitness powinien pomagać w ćwiczeniach kardio, powinien posiadać wspomnianą funkcję ćwiczeń wykonywanych seriami, by móc go używać na siłowni. Dlatego też przy mniejszym budżecie, zwracajmy uwagę na to, czy te właśnie opcje są obsługiwane. Dla tych, którzy wiedzą, że będą używać zegarka do konkretnej dyscypliny, przeznaczone są takie profesjonalne urządzenia jak biegowy zegarek Garmin Fenix Forerunner 945. Z kolei model Forerunner 45 – także smartwatch biegowy – zawiera sporo z tych wymienionych wcześniej podstawowych funkcji, a jego cena jest znacznie niższa. Taki model nada się idealnie dla początkujących użytkowników jako niezawodny zegarek fitness. Można pomyśleć też o uniwersalnych zegarkach jak Garmin Vivoactive lub Garmin Fenix 6, które są droższe, ale zawierają najwięcej widżetów. To wymarzony produkt dla wszystkich fanów nowinek technologicznych. Warto też zwrócić uwagę na Polar Ignite – posiadają one wszystko, co potrzebne w budżetowej cenie.

Do ćwiczeń fitness i nie tylko.

Widzimy więc, że do zwiększenia aktywności fizycznej bardzo przydatne są funkcje monitorowania – im lepsze wyniki osiągamy, tym większą mamy motywację do dalszego działania. Jeszcze więcej dają tu plany treningowe. Topowe firmy takie jak Garmin czy Polar oferują swoim użytkownikom platformy społecznościowe i aplikacje na komputer oraz smartfony, dzięki którym można śledzić wyniki wszystkich aktywności sportowych i na ich podstawie tworzyć indywidualne plany treningowe. Dzisiaj zegarek sportowy z GPS czy z pulsometrem to mało – najnowsze technologie zapewniają nam prawdziwe centra treningowe dostępne w aplikacji zsynchronizowanej z tym niepozornym urządzeniem, które nosimy na nadgarstku. Dzięki temu możemy na przykład:

 • Stworzyć trening siłowy, w którym decydujemy o tym, ile ma być serii i powtórzeń – potem każda z nich jest zliczana do ogólnego wyniku, informującego nas o tym, ile spaliliśmy kalorii itp.
 • Na podstawie dotychczasowych wyników oceniamy w jakiej jesteśmy formie i ustalamy najbardziej optymalne plany na dalsze tygodnie treningów.
 • Mamy okazję sprawdzać bardzo różne statystyki, które później można skonsultować z trenerem personalnym.

Oprócz pomocy w organizacji ćwiczeń, smartwatch z GPS to też gadżet przydatny w codziennym życiu. Monitoruje on bowiem stan naszego samopoczucia: informuje o poziomie stresu, pokazuje jak funkcjonuje organizm w trakcie odpoczynku oraz snu. Wiemy więc w każdym momencie dnia, w jakim stanie znajduje się nasze ciało, a ma to przecież duży wpływ także na psychikę. Smartwatch sportowy to też, nie ukrywajmy tego, bardzo atrakcyjny gadżet. Dla kobiet ciekawym wyborem mogą się okazać produkty Garmin z serii Vivoactive i Venu. Nie dość, że posiadają one potrzebne funkcje sportowe, to pełnią też rolę stylowego dodatku do stroju także i po ćwiczeniach fitness.

 

(Materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA