Zamknij

Wysokie zwycięstwo piłkarzy Wdy nad Rypinem

08:00, 06.08.2020 K.N Aktualizacja: 13:30, 06.08.2020
Skomentuj Fot: wda-swiecie.pl Fot: wda-swiecie.pl

Wda Świecie jako jeden z ostatnich zespołów zainaugurował rozgrywki IV ligi. Zrobił to w pięknym stylu i na wczorajszym meczu pokonał Lecha Rypin 6:1.

Na środowy mecz na świeckim stadionie wybrało się 450 kibiców. Emocji nie brakowało.

Wda z animuszem rozpoczęła spotkanie z Lechem. Już w 1.minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, zaś w 8. minucie powinno być 1-0 dla naszego zespołu. Ładną akcję Wdy strzałem w poprzeczkę zakończył Wojciech Ernest. W 15.minucie szczęścia próbował Patryk Jarantowicz ale jego uderzenie było niecelne. Wyczyn Jarantowicza po chwili skopiował zawodnik Lecha Rypin. W 21. minucie ponownie groźnie na bramkę gości strzelił Ernest. W 36. minucie piłkę po strzale głową Erniego ręką zablokował Krajewski i sędzia wskazał na rzut karny. Wojciech Ernest pewnie go wykorzystał i było 1-0. Świecianie długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 43. minucie dobrą akcję gości sfinalizował Adrian Kowalski i było 1-1. Bramka do szatni mocno zmobilizowała nasz zespół i po przerwie gospodarze praktycznie w kwadrans zapewnili sobie zwycięstwo. W 47. minucie podanie Bartosza Czerwińskiego w polu karnym zatrzymał ręką jeden z obrońców Lecha i po raz drugi sędzia podyktował dla Wdy jedenastkę. Tym razem Erni również się nie pomylił i było 2-1. W 51.minucie pięknym rajdem z własnej połowy popisał się Karol Maliszewski i zdobył trzeciego gola. W odpowiedzi Adrian Kowalski trafił w słupek naszej bramki. W 61. minucie nieporozumienie w szeregach gości zakończyło się składną akcją Wdy i pięknym strzałem w okienko Bartosza Czerwińskiego. Wda mimo wysokiego prowadzenia nie zwalniała tempa i raz po raz sunęła z kolejnymi atakami na bramkę gości. W 72. minucie jeden z nich na bramkę zamienił Maliszewski i było 5-1. Prawdziwą wisienką na torcie okazało się jednak trafienie Czerwińskiego w 76. minucie. Po ładnej akcji prawą stroną popularny Czerwina fantastyczną przewrotką pokonał bramkarza rywali i było 6-1. Jeszcze w końcówce swoje okazje mieli Łubkowski i Maliszewski ale wynik nie uległ już zmianie. Wda wygrała pewnie i zasłużenie dzisiejszy mecz i została wspólnie z KS Łochowo pierwszym liderem rozgrywek IV ligi.
(Źródło: wda-swiecie.pl)

Wda Świecie – Lech Rypin 6-1 (1-1).

Bramki: 1-0 Ernest (38. – karny), 1-1 Kowalski (43.), 2-1 Ernest (47. – karny), 3-1 Maliszewski (51.), 4-1 Czerwiński (61.), 5-1 Maliszewski (72.), 6-1 Czerwiński (76).

Żółte kartki: Ernest, Jarantowicz (Wda) – Rybka, Wrzosińki, Krajewski (Lech).

Skład Wdy: Olkiewicz – Słaby, Góra (13. Frankiewicz), Damian Wietrzykowski, Topór – Dawid Wietrzykowski, Maliszewski, Czerwiński (80. Majka), Wenerski, Jarantowicz (76. Piątkowski) – Ernest (80. Łubkowski).

Sędziował: Karol Kobędza (Toruń).