Zamknij
REKLAMA

Co dobrego na weekend w Świeciu? Zobaczcie sami!

12:00, 30.07.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Kolejny letni weekend przed nami, co będzie się działo w tym tygodniu, gdzie warto się wybrać aby miło spędzić czas? - te odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule!

Piątek - to jak wiadomo - weekendu początek, w tym tygodniu propozycje na piątkowe popołudnie i  wieczór przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu. Zapraszamy więc na organizowaną przez nich Noc Planszówek, która będzie ostatnim wydarzeniem zorganizowanym w ramach ich akcji reAKTYWACJI.  

Początek planszówkowego szaleństwa o 17 a potrwać ma aż do 22 więc to doskonała okazja do przetestowania ze znajomymi nowych planszówek i dostarczenia sobie dawki zdrowej rywalizacji. 

Przyszła kolej i na sobotę, w tym tygodniu oznacza to dwa muzyczne wydarzenia! Na dobry początek - Dzień z muzyką orkiestr dętych. Zapraszamy 31 lipca od godz. 13:00 na koncerty orkiestr dętych. Na zakończenie dnia przygotowaliśmy niespodziankę - występ zespołu Singin' Birds, który z pewnością poderwie publiczność do tańca oraz pokaz w wykonaniu Teatru Tancerzy Ognia „Arta Foc”.

Program:

  • 13:00-13:45, Duży Rynek w Świeciu – koncert Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie
  • 13:00-13:45, Mały Blankusz – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie
  • 19:00-23:00, Amfiteatr w Świeciu
  • Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie
  • Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie
  • zespół Singin' Birds
  • Teatr Tancerzy Ognia „Arta Foc”

Orkiestra Dęta Świecie ma ponad czterdziestoletnią tradycję oraz bogaty dorobek artystyczny. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu, stanowiąc piękną oprawę muzyczną wszelkich uroczystości państwowych i kościelnych. 

Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie istnieje od 2000 r., skupiając ponad 45 muzyków z terenu miasta i gminy. Orkiestra corocznie wykonuje kilkadziesiąt koncertów z okazji świąt państwowych, religijnych i innych.Od 2004 roku przy orkiestrze działa grupa mażoretek. 

Singin’ Birds to zespół rodem z lat 50 ubiegłego wieku, którego myślą przewodnią jest brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Szerokiej publiczności dali się poznać m.in. podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując wielki przebój Maryli Rodowicz „Sing Sing”. Zespół był także półfinalistą V edycji programu „Must Be The Music”, gościł wielokrotnie w programie „Jaka To Melodia” wykonując znane przeboje we własnych aranżacjach oraz dołączył do grona gwiazd „Lata z Radiem” - trasy koncertowej organizowanej przez Pierwszy Program Polskiego Radia.

 

Druga z sobotnich imprez to Gala Disco Polo organizowana w Decznie, początek o 20:00, wstęp 30 zł.

Zagrają dla was:

  • Miły Pan Twórca takich hitów jak: Małolatki i Królowa
  • grać będą także Łobuzy czyli twórcy hitów : Zbuntowany Anioł i Ona czuje we mnie piniądz

Nie przegapcie tej imprezowej nocy nad jeziorem!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%