Zamknij

Blues na Świecie Festival Najlepszym Produktem Turystycznym Regionu 2021

14:39, 09.10.2021 Z.N Aktualizacja: 08:28, 10.10.2021
Skomentuj

Blues na Świecie Festival otrzymał certyfikat Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny Regionu 2021.

Nagroda została wręczona podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się 30 września w Chełmnie. Certyfikatami zostało wyróżnionych 3 laureatów: Blues na Świecie Festival, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu oraz Hotel Pałac Romantyczny w Turznie. Dzięki wyróżnieniu festiwal otrzymał automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego, w którym nagrodami są certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej.

Dziękujemy Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej za wyróżnienie oraz Powiatowi Świeckiemu za nominację do konkursu.

 

Relacja z wydarzenia jest dostępna na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego:

ZOBACZ RELACJĘ

Rokrocznie wraz z zakończeniem sezonu swoje święto obchodzą przedstawiciele branży turystycznej. Tegoroczne wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki, podczas których nagrody i wyróżnienia odebrali najbardziej zaangażowani w budowanie marki turystycznej Kujaw i Pomorza, odbyły się 30 września w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie. W uroczystości wzięli udział członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni sejmiku Katarzyna Lubańska i Robert Malinowski.

 Obchody Światowego Dnia Turystyki są doskonałą okazją do podsumowania oraz nagrodzenia osób i instytucji działających na rzecz krajoznawstwa, turystyki i gospodarki turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Marszałkowskimi medalami Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis uhonorowani zostali Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy oraz Koło Przewodników Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Chełmnie, a jubileuszowe gratulacje wręczono Oddziałowi Przewodnickiemu PTTK w Toruniu za 30 lat działalności oraz Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej z okazji jubileuszu 15-lecia aktywności.

 Konkurs „Odkrywca”  Podczas uroczystości nagrody odebrali laureaci ubiegłorocznej edycji marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”, w którym wyróżniamy osoby, zespoły, organizacje, instytucje i firmy przyczyniające się do budowania marki turystycznej województwa. Zwycięzcami zostali: 

  •  w kategorii Działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa - Lech Wojciech Krajewski, członek Kujawskiego Oddziału PTTK we Włocławku oraz powiat świecki,
  • w kategorii Przedsięwzięcie biznesowe - Cukrownia Żnin,
  • w kategorii Promocja w mediach społecznościowych - Dom Legend Toruńskich

Wyróżnienia specjalne trafiły do Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Toruń.

 Najlepszy Produkt Turystyczny Poznaliśmy także laureatów tegorocznej edycji etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny”, który odbył się pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wyróżniła 3 laureatów, którzy otrzymają automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego, gdzie walczyć będą o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej:

  • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu
  • Blues na Świecie Festival 
  • Hotel Pałac Romantyczny w Turznie (powiat toruński).

Nominację dla laureata regionalnego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Specjalny Polskiej Organizacji Turystycznej (produkt, który posiada niezwykły potencjał i istnieje na rynku krócej niż dwa lata) otrzymała Cukrownia Żnin.

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wzbogaciła się o sześcioro nowych członków. Certyfikaty otrzymali:

 

  • gmina Grudziądz

 

  • Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
  • MSU Publishing w Toruniu
  • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu
  • Restauracja Pirzok w Więcborku (powiat sępoleński)
  • Politechnika Bydgoska im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

 

Gwiazdami Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc zostały miasto Bydgoszcz oraz Górnicza Wioska w Pile-Młynie (w powiecie tucholskim).

 

W ramach wojewódzkich obchodów w Chełmnie odbywa się także Regionalne Forum Turystyki adresowane do przedstawicieli branży turystycznej, samorządów terytorialnych oraz instytucji i podmiotów odpowiedzialnych za tworzenie, rozwój i promocję produktów turystycznych. Wśród poruszanych tematów znalazły się trendy i zmiany zachodzące w turystyce oraz budowa marek. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki badań ruchu turystycznego województwa kujawsko-pomorskiego w 2019 opracowane przez agencję Selectiv.

 

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony przez Światową Organizację Turystyczną (UNWTO), agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego cele to integracja środowiska związanego z turystyką – turystów, pracowników branży turystycznej, a także odpowiedzialnej za rozwój tej sfery administracji – oraz wykorzystanie zbudowanego w ten sposób potencjału do rozwoju tej dziedziny gospodarki, mającej wpływ  na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

 

(Z.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%