Zamknij
REKLAMA

Speed - to nie tylko prędkość

18:00, 01.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Brak czasu i związany z tym ciągły pośpiech, to odwieczny problem kierowców. Funkcjonariusze grupy SPEED, którzy na co dzień patrolują drogi powiatu świeckiego, właśnie takiego „szybkiego” kierowcę napotkali na swojej drodze. Wyprzedzanie pomimo zakazów to nie wszystko…

Policjanci grupy SPEED z komendy w Świeciu prowadzą nadzór nad  głównymi ciągami komunikacyjnymi na terenie całego powiatu. Oprócz przypadków przekraczania dopuszczalnej prędkości, często ujawniają też inne, równie poważne wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Tym razem na drodze 5C, na wysokości Świecia, policjanci pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie z video rejestratorem, zauważyli kierującego, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Kierowca audi A4, jadąc w kierunku Bydgoszczy, wyprzedzał ciąg pojazdów. Nie zastosował się przy tym, do obowiązującego na tym odcinku drogi, zakazu wyprzedzania oraz podwójnej linii ciągłej. Policjanci od razu zareagowali na popełnione wykroczenie i zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna nie miał też zapiętych pasów bezpieczeństwa, co zdecydowanie negatywnie wpływa na bezpieczeństwo w sytuacji zdarzenia drogowego.

W związku ze zbiegiem wykroczeń policjanci skorzystali z art. 96 § 1ad ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia i nałożyli na 49-letniego mieszkańca Kartuz 6 000 złotych mandatu. Miejmy nadzieję, że po zapłaceniu tak wysokiej grzywny, w przyszłości powstrzyma się od niebezpiecznych zachowań na drodze.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami.

Swoim zachowaniem możemy spowodować zagrożenie
nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

Włączmy myślenie!

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%