Zamknij
REKLAMA

Na nartach bez śniegu i w centrum miasta? Dla nich to nie problem. WIDEO

15:17, 31.01.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Najważniejsza jest wyobraźnia - pokazali to uczestnicy dzisiejszych zimowych zawodów. Brak śniegu nie przeszkadzał narciarzom kompletnie.

W czwartek (31.01.2019)  odbyły się Wielkie Międzynarodowe Zawody Narciarskie 2019. Starcie Polska-Wenezuela-Kambodża-Peru-Nepal. W barwach Polski wystąpił wielki poeta pochodzący z Polski Minwer Apollinare, w barwach Wenezueli Mario Vargas Llosa. Kambodżę reprezentował znany poeta Pol Pot. Ricardo Palma z Peru oraz Suman Pokhrel z Nepalu.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez Alternatywną Pracownię Kulturalną. Czytelnicy miesięcznika "DOM WARIATÓW" uznali, że za mało sportu jest w kulturze. Autorzy pisma postanowili odpowiedzieć na zarzuty dlatego zorganizowali dzisiejszy wyścig. Pracownia ma sporo pomysłów na najbliższy czas, Patryk Rybus zdradził nam, że szykują wystawę.

Trasa obejmowała 4 sygnalizacje świetlne - zaczęli od świateł przy OKSiR i w tym samym miejscu kończyli. Walka była zacięta, uczestnik Kambodży na przedostatniej sygnalizacji wypadł z nart inny uczestnik dobiegł na metę bez kijków.

Zawody wygrał Reprezentant Wenezueli Mario Vargas Llosa.

- Dziękuję mediom za obecność, wygrana cieszy mnie niesamowicie - powiedział zwycięzca.

Narciarze wzbudzili zainteresowanie przechodniów i kierowców - ludzie wyciągali telefony i robili zdjęcia uczestnikom.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

ZiomZiom

2 1

Żenada co to ma być?? Powinni wziąć sobie kijek ale drewniany, gruby i mocno walić sobie nawzajem w te puste łby. Bezpieczniej dla otoczenia. 14:07, 03.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone