Zamknij

IV edycja Perspektywy 9 Hills Festival: 09-11.08.2019

09:58, 04.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Nadchodzi IV edycja Perspektywy – 9 Hills Festival. Organizowany w Chełmnie od 2016 r. scala wydarzenia z dziedziny teatru, filmu, muzyki, fotografii, historii, fantastyki i streetartu – wszystkie wpisuje w przestrzeń i architekturę miasta.

Koncerty, spektakle, wystawy, instalacje oraz działania animacyjne wprowadzane są do kościołów, piwnic i podwórek starego miasta, część z nich rozgrywa się w plenerze. Przez trzy sierpniowe dni mieszkańcy i turyści doświadczają Chełmna w niecodziennych okolicznościach, a przed tymi, którzy je dobrze znają, co roku staje szansa odkrywania miasta na nowo.

Nazwa festiwalu nawiązuje do dziewięciu wzgórz, na których położone jest Chełmno oraz dziewięciu muz Apolla, z których co roku jedna wytycza motyw przewodni kolejnej odsłony wydarzenia. Przy każdej edycji w realizacji festiwalu uczestniczy kilkaset mieszkańców miasta, a twarzą odsłony zostaje wybrana artystka z Chełmna.

Tegoroczna edycja 9HF odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia, a motywem przewodnim wydarzenia będzie sztuka widzenia. Dominujące podczas tegorocznej edycji sztuki wizualne – malarstwo, fotografia, grafika, street art i video art, prezentowane będą o różnych porach, w różnych przestrzeniach miasta. Nie zabraknie muzyki, filmu i teatru oraz stałych elementów festiwalu. Twarzą odsłony została chełmińska fotografka, Alicja Makowska.

Więcej informacji: www.9hf.pl

REKLAMA
(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone